MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Заробітчани платитимуть податок добровільно

24.04.2009    джерело: www.wz.lviv.ua
Зіновія Воронович
Уряд прийняв постанову, якою трудовим мігрантам дозволили перейти на спрощену систему оподаткування – сплачувати 200 гривень на місяць та мати такі ж права, як люди, які працюють в Україні

Жодна соціальна служба не може точно вказати цифру, скільки українців працюють за кордоном. Адже на кожного, хто працює легально, припадає два-три нелегали. В Україну ці люди повертаються з грошима, але без жодних гарантій – офіційно вони не працювали, тому про пенсію чи допомогу з безробіття можна забути. Аби врегулювати цю проблему, уряд прийняв постанову, якою трудовим мігрантам дозволили перейти на спрощену систему оподаткування – сплачувати 200 гривень на місяць та мати такі ж права, як люди, які працюють в Україні. Детальніше про нововведення розповіла голова Держкомпідприємництва Олександра Кужель.
Люди, які працюють за кордоном нелегально, не мають ні страхового стажу, ні пенсійного. Але це не єдина проблема. Коли вони повертаються додому і хочуть придбати офіс, квартиру, тоді, відповідно до закону, вони повинні подати декларацію про доходи. Щоб не було переслідувань, я вмовила прем’єра, незважаючи на протидію податкової, дати можливість людям, які працюють за межами України, легалізувати свої доходи. Наприклад, людина за рік заробила 20 тисяч євро. Ці гроші везуть в Україну у шкарпетках, ліфчиках, ховають в автобусах з передачами, їх конфісковують на митниці. Перераховувати офіційно через банки заробітчани бояться, бо це відслідковується. Тепер, сплачуючи добровільно близько 250 євро на рік, людина матиме і соціальні гарантії, і легалізує свої доходи. Гроші можна буде перерахувати через державні банки. Коли кажуть, що ми хочемо стягнути додаткові податки, – це брехня. Ця постанова – не спроба стягнути податки з цих людей, а допомогти їм. І трудовим емігрантам самим вирішувати, погоджуватись на цю пропозицію чи ні. Людина приймає рішення добровільно.
– Як заробітчанин, що зараз перебуває за кордоном, може оформити свідоцтво платника єдиного податку?

– У нашій постанові цю процедуру виписано крок за кроком. Людям не треба приїжджати додому. Вони надсилають довіреність кому завгодно в Україні, а вже та людина зможе це зробити, за спрощеною процедурою за місцем проживання. Крім того, заробітчанам не доведеться робити звітність, як підприємцям, що працюють в Україні. Людина може одноразово сплатити усю суму за рік, а може платити помісячно.

– Тобто їм не доведеться окремо сплачувати єдиний податок, а окремо – у Пенсійний фонд?

– Ні. Це все йде у сумі. На прохання заробітчан ми прийняли пояснення до цієї постанови, де вказали, що усі, хто працює офіційно, підпадає під конвенцію (договір про уникнення подвійного оподаткування). По-друге, трудові мігранти переходять на спрощену систему оподаткування виключно добровільно. По-третє, пояснили, як розподіляються ці кошти. Я тепер відповідаю за мігрантів, і маю провести зустрічі з заробітчанами в Італії, Іспанії, Португалії та записати усі проблеми, які їх хвилюють. Ця постанова дала нам можливість побачити, який пласт проблем пов’язаний з людьми, які працюють за кордоном. Ми уже віддали у Верховну Раду закон щодо нерівності правил. Сьогодні іноземець може в’їхати на авто в Україну на 90 діб, а наш заробітчанин – на десять. Якщо помирає людина, її труну везуть за вартістю багажу, а це у п’ять-шість разів дорожче, ніж перевезення людини. Людина, яка офіційно працює в Італії, не може отримувати там пенсію. Не тому, що італійський уряд не хоче, а тому, що наше МЗС досі не підготувало відповідної конвенції... Але ж навіть якщо у якійсь країні працює один українець – держава повинна займатися його проблемами.
– Нещодавно уряд збільшив внески до Пенсійного фонду і з українських підприємців, які працюють на єдиному податку. Це пов’язано з браком коштів у ПФ?

– Сьогодні, коли мінімальна зарплата 627 гривень, у платників єдиного податку нараховується на пенсію 80 гривень. І ніхто їм чесно не сказав, що поки вони сплачують менший пенсійний внесок, їм нараховують пропорційно пенсійний стаж. Тобто 80 гривень – п’ять місяців пенсійного стажу. До того ж варто розуміти, що внесок у ПФ – це не податок, який йде у бюджет, а особистий внесок, який зараховується на власний пенсійний рахунок платника. Самі підприємці не проти більше сплачувати у ПФ. Єдине прохання, з яким вони до нас звернулися, – щоб можна було єдиним платіжним документом сплачувати єдиний податок і 124 гривні пенсійного внеску. Хочу наголосити, що я завжди готова давати відповіді на усі запитання, які хвилюють чи то заробітчан, чи то підприємців. Тому питання можна надсилати мені на електронну адресу [email protected] або телефонувати за номером 8050 46-96-391 . Єдине прохання – не телефонувати посеред ночі.

 Поділитися