MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Створено Світовий конгрес кримських татар

22.05.2009   
Представники 162 громадських і суспільно-політичних організацій з 12 країн заявили про створення Міжнародної громадської організаці "Світовий конгрес кримських татар".

Делегати Світового конгресу кримських татар, які представляють 162 громадських і суспільно-політичних організацій з 12 країн, сьогодні в Сімферополі заявили про створення Міжнародної громадської організації "Світовий конгрес кримських татар".

Як йдеться у декларації, громадська організація "Світовий конгрес кримських татар" - це орган, який об’єднує і координує зусилля створених у різних країнах громадських організацій кримських татар.

У документі зазначається, що місцеперебування центральних органів Світового конгресу кримських татар - "Крим, Україна".

Делегати конгресу визнали Курултай (національний з’їзд) кримськотатарського народу найвищим повноважним представницьким органом кримських татар для Світового конгресу, а також для громадських організацій, що ввійшли до його складу.

Зазначається, що Курултай, а також його органи і посадовці співробітничатимуть з усіма громадськими організаціями кримських татар, які ввійшли до складу Світового конгресу кримських татар, на основі рівного і шанобливого ставлення до них, незалежно від їх чисельності, країни і регіону діяльності.

Делегати конгресу заявили, що їхні дії "на благо кримськотатарського народу грунтуватимуться на принципах ненасильства, справедливості, демократії, суворого дотримання політичних, економічних, культурних, релігійних та інших законних прав усіх людей, незалежно від їх етнічної приналежності".

Делегати Світового конгресу "підтримали численні ініціативи" з висунення кандидатури голови Меджлісу кримськотатарського народу, народного депутата України Мустафи Джемілєва лауреатом Нобелівської премії миру, додала прес-секретар Меджлісу Ліля Муслимова.

Президентом Міжнародної громадської організації «Світовий конгрес кримських татар» обраний перший заступник голови кримськотатарського Меджлісу Рефат Чубаров.

 

За матеріалами УНІАН

 Поділитися