MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Верховна Рада зробила зберігання порнографії кримінальним злочиномЛа Страда-Україна: Зміни до ККУ не захищають прав дитиниПриєднуйтесь до спільної кампанії правозахисників і митцівКарась Галерея та УГСПЛ розпочали акцію-протест «Упорно»Президент підписав порнозаконПіди туди, не знаю куди, та заборони усеЄвропа допомагає захистити українських дітей від сексуальних злочинівВерховна Рада прийняла за основу законопроект щодо протидії розповсюдженню дитячої порнографіїІнтернет Асоціація України критикує законопроект щодо протидії розповсюдження дитячої порнографіїВРУ ухвалила закон щодо протидії розповсюдженню дитячої порнографіїДіти: «непристойні пропозиції» у цифрахМінімальний ступінь захисту від деспотизмуПолітика мораліПодерв’янському погрожують через АнтиНЕК?Російський фільм Ми з майбутнього 2 заборонили показувати в УкраїніПрава людини в Україні 2011. XXI. ПРАВА ДИТИНИПрава людини в Україні 2009–2010. XXIV. Проблемні питання дотримання прав дитини в УкраїніПрава людини в Україні 2009–2010. XXI. Торгівля людьми як порушення прав людиниДитяча інтернет-порнографія з Росії «переїжджає» до УкраїниGoogle versus China. Ми повинні встановити єдині правила для глобального села

94,2% українців підтримують запровадження покарання за зберігання дитячої порнографії

02.06.2009    джерело: www.telekritika.ua
Україні слід ввести до нормативно-правової бази поняття «дитяча порнографія», запровадити покарання за її зберігання, а в ст. 301 ККУ замінити фразу «примус неповнолітніх» на «залучення неповнолітніх».

Україні слід ввести до нормативно-правової бази поняття «дитяча порнографія», запровадити покарання за її зберігання, а в ст. 301 Кримінального кодексу України, яка карає за виготовлення порно, замінити фразу «примус неповнолітніх» на «залучення неповнолітніх». Про це оголосили 2 червня представники міжнародної організації ЕКПАТ і правозахисного центру «Ла Страда - Україна», презентуючи результати дослідження щодо виявлення ситуації з розповсюдженням дитячої порнографії в Білорусі, Молдові, Росії та Україні.

У 2008-2009 роках в Україні було розроблено три законопроекти, які посилювали покарання за дії, пов’язані з дитячою порнографією. Це законопроекти Міністерства юстиції (схвалений Кабміном), народних депутатів Геннадія Москаля і Павла Унгуряна. Однак поки що жоден не прийнятий Верховною Радою.

 

Порівняння кримінальної відповідальності за зберігання, виготовлення і розповсюдження дитячої порнографії в країнах СНД

 

Білорусь

Молдова

Росія

Україна

Зберігання

Ні

Ні

Ні

Ні

Виготовлення

Так

Так

Так

Так

Розповсюдження

Ні

Так

Так

Нечітко

Покарання

До 5 років за втягнення неповнолітніх у виготовлення порнографії

 

1 рік позбавлення волі за виготовлення порнографії

До 3 років за виготовлення, розповсюдження, ввезення, вивезення, пропозицію, збут, обмін, використання чи зберігання дитячої порнографії

6-8 років

3-7 років

 

У 2008 році центром «Ла Страда - Україна» та Київським міжнародним інститутом соціології було проведено зріз громадської думки. Як свідчать результати, 87% громадян згодні, що дитяча порнографія завдає шкоди. Переважна більшість українців (97,8%) вважає, що дитяча порнографія має бути заборонена. Водночас 93,7% жителів України погоджуються, що порнографія взагалі (і дитяча, і доросла) має бути заборонена, хоча згідно зі статистикою одного з українських інтернет-порталів, більше 30 тисяч користувачів щодня відвідують порно-сайти.

 

94,2% українців виступають за запровадження покарання за зберігання і використання дитячої порнографії, а 97,4% згодні з тим, що за виготовлення має бути найжорсткіше покарання, яке передбачене українським законодавством.

 

Першими успіхами в боротьбі з дитячою порнографією в Україні правозахисники називають три фактори. По-перше, це поява двох спеціалістів з кримінальних дій в Інтернеті у Міністерстві внутрішніх справ та понад 40 фахівців в областях. По-друге, це перша «гучна справа» щодо дитячої порно-студії «+/- 13» в Одесі (хоча власників хтось попередив і їм вдалося виїхати за кордон і уникнути покарання). І, по-третє, закриття інтернет-ресрсу «Інфостор» 10 грудня 2008 року, на якому 80% продукції було контрафактною і порнографічною, в тому числі за участю дітей 5-12 років.

 

Питання відповідальності інтернет-провайдерів за контент, який стає доступним через їхні сервери залишається відкритим. Правозахисники рекомендують провайдерам записувати і перевіряти достовірність клієнтів, а також підписати етичний кодекс і сформувати механізм повідомлення правоохоронних органів про виявлене дитяче порно, наприклад, через «гарячі лінії».

 Поділитися