MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

«Пукача не тільки не шукають, його покривають у вищих щаблях влади» – Мирослава ГонгадзеПАРЄ хоче, щоб українська влада енергійніше шукала замовників убивства ГонгадзеРоковини без поховання та покаранняГенпрокуратуру звинувачують в імітації бурхливої діяльності у справі ГонгадзеВдова журналіста Гонгадзе закликає Мороза піти до ГенпрокуратуриВирок убивцям Гонгадзе залишили в силіСправа Гонгадзе як емблематичний приклад. Висновки звіту ПАРЄКомитет министров внимательно следит за расследованием убийства Г.ГонгадзеПрокуратура і далі шукає замовників вбивства ҐонгадзеМельниченко знову відмовив ГенпрокуратуріВирок у справі Гонгадзе: остання крапка?Убивців Гонгадзе засуджено на 12-13 років. А замовників?Відбулось останнє засідання у справі Гонгадзе.Леся Гонгадзе не виключає, що міліціонери, звинувачені у вбивстві її сина, не причетні до злочинуСуд у справі Гонгадзе знову перенесли через хворобу підсудногоВ.Теличенко: є лише лінива імітація розслідування щодо замовників у справі ГонгадзеПрокурори просять для звинувачуваних у вбивстві Гонгадзе від 12 до 14 роківПідсудним у справі Ґонґадзе пред’явлено додаткове обвинуваченняСправу Гонгадзе повернули у довгу шухлядуЩе один експеримент

Леся Гонгадзе про критику «Репортерів» щодо розслідування вбивства її сина

04.06.2009    джерело: www.dw-world.de

Справу Гонгадзе не буде розкрито, бо це нікому не вигідно, вважає мати загиблого журналіста Леся Гонгадзе. У середу «Репортери без кордонів» заявили, що в Україні відсутня політична воля для розкриття цього злочину.

У своїй заяві міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» наголосила, що нещодавня смерть генерала Едуарда Фере, який був важливим свідком у справі Гонгадзе, є серйозним ударом по розслідуванню злочину, але органи юстиції мають й інші шляхи встановлення істини. Проте влада не має політичної волі для розкриття цієї справи, йдеться у заяві.

Нікому не вигідно

В інтерв’ю «Німецькій хвилі» мати журналіста Леся Гонгадзе зауважила, що сьогодні нікому не вигідно завершити розслідування, значно вигідніше щораз затягати й маніпулювати цією справою перед виборами. «Жодна резонансна справа не розкрита й не буде розкрита. Просто комусь вигідно тягнути це, щоб засвітитися».

А щодо смерті генерала Фере, то Леся Гонгадзе не вважає це серйозним ударом для розслідування, бо людина, яка стільки років пробула в комі, і так не могла свідчити, каже мати загиблого журналіста. Водночас Леся Гонгадзе застерігає українських політиків не зловживали іменем її сина напередодні президентських виборів.

Нагадаємо, у справі вже засуджено трьох виконавців злочину, утім, замовника досі не названо.

Галина Стадник

 Поділитися