MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Freedom House^ Владі не вдалося скористатися підтримкою людей

03.07.2009    джерело: www.korespondent.net

Американська недержавна організація Freedom House оприлюднила звіт за минулий рік під назвою Країни перехідного періоду - 2009, в якому йдеться, що в колишніх тоталітарних державах, зокрема в Україні, спостерігається згортання демократичних процесів.

"Демократія у світі зробила найбільший крок назад за останні 10 років",-  пише Радіо Свобода  з посиланням на дослідників демократії з організації Freedom House
У звіті за минулий рік дослідники Freedom House підкреслили, що йдеться не тільки про дані за один рік, а про певну тенденцію, яка вже сформувалася в регіоні, зокрема в Україні.
Freedom House зазначає, що перехідний період - це далеко не пряма дорога від тоталітарної комуністичної системи до демократії. З 29 досліджуваних країн 18 погіршили свій рейтинг, зокрема Україна.
Погіршення спостерігається за такими показниками, як виборчий процес, якість демократичного управління та незалежність судової системи. Інші показники, такі, як розвиток громадянського суспільства, незалежних засобів масової інформації, місцеве демократичне самоврядування та рівень корупції залишилися на стабільно поганому рівні.
Представник Freedom House Володимир Школьніков зазначив, що владі України, а також Грузії та Киргизстану, не вдалося скористатися довірою людей, які підтримали кольорові революції для покращення умов демократичного правління, боротьби з корупцією та налагодження відповідальної системи судочинства.
За словами Школьнікова, погіршення демократичних інститутів регіону - це тенденція, яка формувалася роками.
"У 2008 році проблеми регіону продемонстрували, що вони мають хронічний характер. У колишніх комуністичних країнах, які в даний час є членами Європейського Союзу, спостерігається стагнація, а в країнах колишнього СРСР справи погіршилися", - зазначив Школьніков.
Наприклад, Росія і Киргизстан, які отримали найгірші рейтинги за 13 років досліджень, перетворилися, за даними організації, на "консолідовані авторитарні режими".
В цю категорію потрапили вісім країн - рекордна кількість, зазначають автори звіту. А Азербайджан, який належить до автократичних режимів, за рік зробив найбільший ривок у бік авторитаризму.
У країнах, які вже стали членами ЄС, покращення не відбулися, а навпаки з’явилися тривожні екстремістські тенденції. Доброю новиною на цьому тлі, зауважує дослідник Freedom House, є те, що на Балканах, принаймні, не спостерігається погіршення. Повна доповідь організації розміщена тут.

 Поділитися