MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Резолюция ПА ОБСЕ Воссоединение разделенной ЕвропыДосадные рекомендации, неудобная дата или Сталин живРезолюція ПА ОБСЄ «Возз’єднання розділеної Європи»Прикрі рекомендації, незручна дата або Сталін живийЕще не вся правда об этих преступлениях сказана...Совфед и Госдума: Запад хочет сорвать диалог с Россией23 серпня — Загальноєвропейський День пам’яті жертв усіх тоталітарних та авторитарних режимів23 серпня – Загальноєвропейський День пам’яті жертв усіх тоталітарних та авторитарних режимівВисновок. Правова кваліфікація Голодомору 1932-1933 років в Україні та на Кубані як злочину проти людяності та геноциду (оновлено)14. ВРАЗЛИВІ ГРУПИ ЯК ОБ’ЄКТ ДИСКРИМІНАЦІЇ, РАСИЗМУ, КСЕНОФОБІЇ ТА ЗЛОЧИНІВ НА ҐРУНТІ НЕНАВИСТІОгидна спадщина сталінізмуПогляд крізь мури забуття: із скорботою та надією...Правозахисники: українці замало знають про злочини сталінізмуКомуністи оголосили «сталінський призов». СБУ мовчить…Чи є 17 вересня святом в Україні?23 серпня – Загальноєвропейський День пам’яті жертв усіх тоталітарних та авторитарних режимівКрізь приголомшливий галасВисновок. Правова кваліфікація Голодомору 1932-1933 років в Україні та на Кубані як злочину проти людяності та геноциду

В ОБСЄ прирівняли сталінізм і нацизм

06.07.2009    джерело: www.radiosvoboda.org
Голова російської делегації Олександр Козловський заявляв, серед іншого, що цей документ «хибно трактує історію» і є «образою» для всіх росіян

Парламентська асамблея Організації з безпеки і співпраці в Європі висловила глибоке занепокоєння звеличенням тоталітарних режимів, включно з публічними демонстраціями на звеличення нацистського чи сталіністського минулого.

Асамблея ухвалила резолюцію «Возз’єднання роз’єднаної Європи», в якій підтвердила свою єдину позицію, що відкидає будь-яке тоталітарне правління незалежно від ідеологічного підґрунтя.
Держави й уряди країн-учасниць мали б позбутися спроб прикрашати тоталітарне правління чи повертатися до нього, чинячи спротив повній демократизації, мовиться в ній.
Резолюція, зокрема, закликає держави-учасниці ОБСЄ далі вивчати тоталітарну спадщину й домагатися, щоб громадськість не забувала про неї, особливо ж учити молодь про тоталітарну історію.
ОБСЄ закликає країни відкрити свої історичні й політичні архіви.
Так само Асамблея занепокоєна можливістю поширення і зміцнення різноманітних екстремістських угруповань, зокрема, неонацистів чи скінгедів, і закликає боротися з ксенофобією й агресивним націоналізмом.
Ця резолюція, разом із низкою інших, міститься у Вільнюській декларації, яку ухвалила в п’ятницю Парламентська асамблея ОБСЄ на закінчення своєї 18-ї сесії в столиці Литві Вільнюсі.
Під час обговорення на сесійному засіданні Асамблеї, а перед тим у її комітеті проект резолюції викликав бурхливі дискусії. За повідомленнями, особливо різко проти нього виступала делегація Росії. Голова російської делегації Олександр Козловський заявляв, серед іншого, що цей документ «хибно трактує історію» і є «образою» для всіх росіян.

 Поділитися