MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Відкрите звернення Української Гельсінської спілки з прав людини з приводу чергового порушення прав біженцівЛідер казахстанської опозиції отримав статус біженця у ФранціїБезпека в Україні жертв переслідувань авторитарними режимами країн колишнього СРСРЗаява громадських організацій різних країн з приводу можливого обрання представника Росії Президентом ІнтерполуВисновок. Правова кваліфікація Голодомору 1932-1933 років в Україні та на Кубані як злочину проти людяності та геноциду (оновлено)Відкрите звернення УГСПЛ з приводу викрадення Леоніда Развозжаєва (приєднуйтесь до підписання)Погляд крізь мури забуття: із скорботою та надією...Права людини в Україні 2009–2010. II. Захист від катувань та інших видів поганого поводженняВиступ Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Н.І.Карпачової на засіданні ВРУ 14 січня 2011 рокуAmnesty International стривожена спробами примусового повернення узбецьких біженцівХарківська правозахисна група. РІЧНИЙ ЗВІТ 2009Остання доповідна70 років початку сталінських депортаційHuman Rights Watch: Україна вороже ставиться до шукачів притулку і дискримінує частину своїх громадянПрава людини в Україні - 2008. 19. Права біженців та шукачів притулкуПрава людини в Україні - 2008. 2. Захист від катувань та інших видів поганого поводженняЗапровадження основних принципів захисту прав людини у реформуванні органів внутрішніх справВисновок. Правова кваліфікація Голодомору 1932-1933 років в Україні та на Кубані як злочину проти людяності та геноцидуПрава людини в Україні - 2007. 3. Право на свободуПрава людини в Україні - 2006. XXII. Дотримання прав біженців та шукачів притулку

Генеральна прокуратура не знає що таке конфіденційна інформація

03.08.2009    джерело: www.helsinki.org.ua

В червні 2009 року Україна порушила один із основоположних принципів захисту прав біженців – принцип конфіденційності, передавши інформацію, що міститься у справах біженців, до країни їх походження. Внаслідок цього проти осіб, котрі давали свідчення про переслідування біженців у Казахстані, були порушені кримінальні справи.

Українська Гельсінська спілка з прав людини з цього приводу надіслала відкрите звернення до голови держави та до Генеральної прокуратури України .

На сьогодні до офісу організації надійшли відповіді як від Генпрокуратури так і від Президента.

Так, заступник Глави Секретаріату Президента Марина Ставнійчук надіслала лист, в якому поінформувала, що повідомлення про порушення посадовими особами Генеральної прокуратури законодавства у сфері захисту прав біженців, надіслано на розгляд посадовим особам Генеральної прокуратури.

В свою чергу Генеральна прокуратура України поінформувала УГСПЛ про те, що ними дійсно була передана інформація про громадян республіки Казахстан до Генеральної прокуратури цієї республіки.

Далі до вашої уваги цитати з листа:  

«У 2008 році органами СБ України виконувався міжнародний слідчий запит слідчого комітетуМВС республіки Казахстан про надання правової допомоги у кримінальних справах, розслідуваних казахськими компетентними органами стосовно Байсакова Е.Д., Горбенка С.Л., Байсакова Ж.Д., Жекебаєва А.В., Лукіна О.О. за фактами скоєння ними на території Республіки Казахстан кримінально карних діянь».

«Генеральна прокуратура не володіє будь-якими даними щодо порушення вимог чинного законодавства при наданні міжнародної правової допомоги у зазначених кримінальних справах».

Нагадаємо, що принцип конфіденційності лежить у основі захисту прав біженців і його порушення може призвести до руйнації усієї системи захисту біженців. У своєму Висновку № 91(LII) – 2001 виконавчий комітет Управління Верховного Комісара ООН справах біженців рекомендував, що «у процесі реєстрації [біженців та шукачів притулку] має додержуватись фундаментальній принцип конфіденційності», а також наголосив на «конфіденційному характері особистих даних та необхідності продовжувати захищати конфіденційність».

В черговий раз СБУ та прокуратура безкарно порушують права біженців та міжнародні зобов’язання України, а Секретаріат Президента погоджується з такими безвідповідальними діями.

Марина Говорухіна

 Поділитися