MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Сам собі адвокат. Чому в Україні ‘не працюють’ нововиявлені обставиниСам собі адвокат. Умовно-дострокове звільненняHuman Rights Watch: Російські військові перетворили окуповані території на прірву страху та дикого беззаконняЗникнення безвісти, насильницькі зникнення та незаконне позбавлення волі під час війни в Україні (за даними по Херсонській, Запорізькій, Харківській та Луганській областях)Зникнення людей: Запорізька область (24.02.2022 – 18.06.2022)9 лютого – головне за деньДоповідь щодо розслідування масового незаконного застосування сили до засуджених Олексіївської виправної колонії (№25) 8 січня 2020 року Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання. Огляд № 61. Найважливіші законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 01.02.2021 ‒ 28.02.2021 Частина 2 Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання. Огляд № 60. Найважливіші законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 01.02.2021 ‒ 28.02.2021 Частина 1 Заходи безпеки жертв катувань у пенітенціарних установахЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання. Огляд № 53-54. Найважливіші законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 01.11.2020 ‒ 30.11.2020 28 серпня – головне за деньОпис справ, які розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у першій половині 2021 рокуЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання. Огляд № 47. Найважливіші законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 13.07.2020 ‒ 09.08.2020 Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання Огляд № 44 Найважливіші законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 01.06.2020 ‒ 14.06.2020 Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання Огляд № 37 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 13.04.2020–17.04.2020 «Кримський диверсант» Гліб Шаблій повернувся в УкраїнуРФ: Трьох кримчан засудили до тривалих строків позбавлення волі2020: не було гіршого року в царині прав людини після Революції гідностіКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у другій половині 2020 року

ПРЕС-АНОНС

31.08.2009   
Жертва міліцейських тортур Світлана Поміляйко намагається поновитися на роботі

2 вересня в Апеляційному суді Харківської області (пл. Руднєва, 20) о 12.20 відбудеться слухання апеляційної скарги за позовом Поміляйко Світлани Миколаївни до ЗАТ «Харківський плитковий завод» про поновлення на роботі, оплату за час вимушеного прогулу та компенсацію моральної шкоди. Слухання відбудуться у залі № 18, суддя Маміна.

Як пригадує Світлана, 8 листопада 2008 року її піддали тортурам в Орджонікідзевському РВ м. Харкова, звинувачуючи у скоєнні крадіжки оргтехніки, що була у користуванні, з дизайнерського бюро Плиткового заводу. Після райвідділу Світлана потрапила на лікарняне ліжко із закритою черепно-мозковою травмою, струсом мозку, чисельними гематомами та ушибами.

Працівники міліції, які проводили таким чином «дізнання», були звільнені керівництвом ГУМВС України в Харківській області з органів внутрішніх справ. Орджонікідзевською прокуратурою порушена кримінальна справа за ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України (перевищення влади або службових повноважень, якщо воно супроводжувалося насильством або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями).

Коли Світлана повернулася з лікарняного до роботи, керівництво Плиткового заводу, замість надання підтримки, запропонувало їй… звільнитися за власним бажанням, та, коли вона відмовилась, звільнило її «за систематичне невиконання обов’язків, покладених трудовим договором, та втрати довіри з боку власника і адміністрації підприємства».  

Отже, скривджена міліціянтами жінка, яка намагається довести провину колишніх правоохоронців, у скрутний час свого життя ще й залишилася без роботи. Таке звільнення Світлана вважає незаконним та намагається відновити свої порушені права в суді.

Правову допомогу Світлані надає адвокат Харківської правозахисної групи Станіславська Оксана Зінов’євна. 

Слід зазначити, що одночасно Світлана Поміляйко позивається через сексуальні домагання, на приниження її честі та гідності. Вона подала позов до суду, заявивши, що керівник дизайнерського бюро Плиткового заводу допускав по відношенні до неї сексуальні домагання під час її роботи на посаді керівника студії дизайнбюро. Світлана є єдиною жінкою в Україні, яка на сьогоднішній день відважилася на такий судовий позов.

 

Контактний телефон: 8-097-96-63-519 – Станіславська Оксана Зінов’євна

 Поділитися