MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Пам’яті загиблих журналістів...

16.09.2009    джерело: www.maidan.org.ua

16 вересня, 19.00, Майдан Незалежності. Акція пам’яті Гонгадзе.

На дев’яту річницю зникнення Георгія Гонгадзе 16-го вересня 2009-го року о 19.00 вчетверте у Києві на Майдані Незалежності пройде вже традиційна акція памяті загиблих журналістів.
З 2005 року цю акцію щорічно організовують звичайні громадяни, які особисто були знайомі з Георгієм Гонгадзе і ті, кому дорогі ідеали свободи слова, незалежної журналістики, прав громадян. Люди, які вимагають справедливості, правосуддя та недопущення репресій чи вчинення перешкод щодо журналістської діяльності і тиску на свободу слова з боку влади та “героїв” журналістських матеріалів. Люди, які не сприймають брехню, лицемірство, приховування інформації, непрозорість дій у політиці та державному управлінні.
На акції за традицією буде заборонена партійна та організаційна символіка і гасла на підтримку тієї чи іншої політичної сили або особи. Це не заважає членам всіх політичних партій та громадських організацій або посадовцям взяти участь у акції як звичайні громадяни.
Акція, як і минулого року, проходитиме біля Головпоштамту, на ній, як і в минулі роки згадуватимуть прізвища усіх загиблих українських журналістів, а о 20.00 відбудуться дев’ять хвилин мовчання (за кількістю років, які пройшли з дня зникнення Георгія Гонгадзе).
На акції не буде ораторів і трибун, лише голос ведучого (невідомий широкому загалу пересічний громадянин), якого ніхто з учасників акції не бачитиме. Аби уникнути спроб використати імена загиблих журналістів з метою власної реклами, прізвища організаторів традиційно не афішуються. Єдине прізвище, яке організатори змушені оприлюднювати – також невідома широкому загалу особа для збору коштів на проведення акції. Кошти на проведення акції, як і в минулі роки, були зібрані виключно з фізичних осіб, прізвища яких також не афішуються з метою уникнення піару.
В зв’язку з арештом важливого фігуранта по справі Георгія Гонгадзе учасники акції висунуть конкретні вимоги до влади з метою забезпечення всебічного, об’єктивного та ретельного розслідування вбивства журналіста, а також звернуть увагу на небезпеку появи нових жертв, навівши конкретні приклади та репресій щодо працівників пера і погроз вбік журналістів збоку можновладців та чиновників різних рівнів.
Організатори акції закликають всі засоби масової інформації поширити повідомлення про дату, час і місце проведення акції, а інтернет-ЗМІ, а також громадян, які мають свої сторінки в “Живому журналі” та різноманітних соціальних мережах, окрім інформації про акцію, розмістити її банер, що вже стоїть на перших сторінках інтернет-сайтів “Майдан”, УНІАН-права людини" та “Українська правда”.

 Поділитися