MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Київ вестиме облік українців проданих у рабство

18.09.2009   
Облік постраждалих від торгівлі людьми планується проводити на базі управлінь (відділів) у справах сім’ї, молоді та спорту обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій

В Україні планується запровадження єдиного обліку постраждалих від торгівлі людьми

В Україні планується запровадити єдиний облік постраждалих від торгівлі людьми. Про це йшлося на засіданні Колегії Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, яке відбулося 17 вересня 2009 року.

Як повідомила директор Департаменту сімейної і гендерної політики та організації оздоровлення Елла Ламах, облік постраждалих від торгівлі людьми планується проводити на базі управлінь (відділів) у справах сім’ї, молоді та спорту обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

В Україні зараз функціонує вісім центрів реінтеграції для осіб, які постраждали від торгівлі людьми (два в Одеській, по одному - у Волинській, Житомирський, Львівській, Чернівецькій, Херсонській областях та в м. Києві (медико-реабілітаційний)).

З метою оперативного інформування населення з приводу торгівлі людьми за підтримки Міжнародної організації міграції (МОМ) діють «гарячі лінії» за номерами: 527 (з мобільних телефонів, безкоштовна), 8-800-505-50-10 (зі стаціонарних телефонів, безкоштовна), 254-98-36 (спільно з МВС). Ще одна при Міжнародному жіночому правозахисному центрі «Ла Страда - Україна» - за номером 8-800-500-22-50 (зі стаціонарних телефонів, безкоштовна).

Водночас, важливим напрямом боротьби з торгівлею людьми є посилення державного контролю за діяльністю посередницьких фірм, що мають ліцензії на працевлаштування українських громадян за кордоном; актуальною залишається проблема загальної, уніфікованої, об’єктивної, державної статистики та проведення наукових досліджень, в яких би встановлювався чіткий причинно-наслідковий зв’язок між превентивними заходами державної політики та рівнем профільної злочинності.

Впродовж 6 місяців 2009 року було виявлено 197 злочинів, кваліфікованих за ст. 149 КК України („Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини”), повернуто в Україну 229 потерпілих від торгівлі людьми, з яких 35 – діти, знешкоджено 8 організованих груп зазначеної спрямованості.

Задокументовано 42 факти торгівлі людьми, у тому числі 11 безпосередньо пов’язаних з трудовою експлуатацією.

Викрито 45 фактів шахрайства, пов’язаних із посередництвом у працевлаштуванні за кордоном, установлено 57 потерпілих, яким завдано збитків на загальну суму понад 950 тис. грн.

Вербування і продаж людей здійснювався, як правило, з метою трудової та сексуальної експлуатації. Країнами призначення для жертв торгівлі з України найчастіше були Російська Федерація, Польща, Туреччина, Ліван, Ізраїль.

За інформацією Міністерства

 Поділитися