MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Проти торгівців моряками в Криму порушили кримінальну справуЕксперти прогнозують зростання експлуатації неповнолітніхВ Україні стало менше жертв работоргівліЖертви торгівлі жінками не отримують компенсаційШвейцарія рятуватиме українську молодь від сучасного рабстваЖителька Дніпродзержинська підозрюється у вербуванні інвалідів для жебракування за кордономУкраїнські чоловіки почали частіше потрапляти в трудове і сексуальне рабство‘У камері на шістьох нас було 53’. Капелан розповідає про 268 днів полонуВерховний Суд звільнив чоловіка, який відмовився від військової служби через релігійні переконанняВідчіпляємось з гачка безнадійностіОкупанти використовують дітей та АЕС як щит від українського контрнаступу — підсумки тижняПерший крок до відшкодування: як працюватиме Реєстр збитків, заподіяних російською агресієюЯк отримати виплату за єВідновленням? Питання-відповідьПлати або воюй: на окупованій Херсонщині росіяни вимагають гроші за відстрочку від мобілізаціїВороги відкритого суспільства: реєстрація на безкоштовний курс‘Евакуація’ здорового глузду: росіяни планують вивозити працівників ЗАЕС і відправляють дітей ‘на оздоровлення’У Росії ліквідували ‘Сову’ — центр моніторингу порушень релігійної свободиСБУ повідомила про підозру голові парламенту Чеченської республіки РФ планує вивезти 26 тисяч українських дітей ‘на відпочинок’Таке враження, що Господь повідводив людей

Київ вестиме облік українців проданих у рабство

18.09.2009   
Облік постраждалих від торгівлі людьми планується проводити на базі управлінь (відділів) у справах сім’ї, молоді та спорту обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій

В Україні планується запровадження єдиного обліку постраждалих від торгівлі людьми

В Україні планується запровадити єдиний облік постраждалих від торгівлі людьми. Про це йшлося на засіданні Колегії Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, яке відбулося 17 вересня 2009 року.

Як повідомила директор Департаменту сімейної і гендерної політики та організації оздоровлення Елла Ламах, облік постраждалих від торгівлі людьми планується проводити на базі управлінь (відділів) у справах сім’ї, молоді та спорту обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

В Україні зараз функціонує вісім центрів реінтеграції для осіб, які постраждали від торгівлі людьми (два в Одеській, по одному - у Волинській, Житомирський, Львівській, Чернівецькій, Херсонській областях та в м. Києві (медико-реабілітаційний)).

З метою оперативного інформування населення з приводу торгівлі людьми за підтримки Міжнародної організації міграції (МОМ) діють «гарячі лінії» за номерами: 527 (з мобільних телефонів, безкоштовна), 8-800-505-50-10 (зі стаціонарних телефонів, безкоштовна), 254-98-36 (спільно з МВС). Ще одна при Міжнародному жіночому правозахисному центрі «Ла Страда - Україна» - за номером 8-800-500-22-50 (зі стаціонарних телефонів, безкоштовна).

Водночас, важливим напрямом боротьби з торгівлею людьми є посилення державного контролю за діяльністю посередницьких фірм, що мають ліцензії на працевлаштування українських громадян за кордоном; актуальною залишається проблема загальної, уніфікованої, об’єктивної, державної статистики та проведення наукових досліджень, в яких би встановлювався чіткий причинно-наслідковий зв’язок між превентивними заходами державної політики та рівнем профільної злочинності.

Впродовж 6 місяців 2009 року було виявлено 197 злочинів, кваліфікованих за ст. 149 КК України („Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини”), повернуто в Україну 229 потерпілих від торгівлі людьми, з яких 35 – діти, знешкоджено 8 організованих груп зазначеної спрямованості.

Задокументовано 42 факти торгівлі людьми, у тому числі 11 безпосередньо пов’язаних з трудовою експлуатацією.

Викрито 45 фактів шахрайства, пов’язаних із посередництвом у працевлаштуванні за кордоном, установлено 57 потерпілих, яким завдано збитків на загальну суму понад 950 тис. грн.

Вербування і продаж людей здійснювався, як правило, з метою трудової та сексуальної експлуатації. Країнами призначення для жертв торгівлі з України найчастіше були Російська Федерація, Польща, Туреччина, Ліван, Ізраїль.

За інформацією Міністерства

 Поділитися