MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

21 постріл в автівку волонтера‘Моїм клієнткам від 5 до 67 років’, — психолог про сексуальне насильство на війніНе суд, а судилище: азовці на лаві підсудних у Ростові-на-Дону‘В українців є колективна травма’, — психолог Олена ГрибановаВ ‘Азові’ є побратимство Чоловіка, який відмовився від військової служби через релігійні переконання, засудили до одного року позбавлення воліПро внесення Світлани Ганнушкіної до “реєстру іноземних агентів”“Льодовий” фронт — дайджест російських протестів‘Війна на чотирьох лапах’ — особиста війна Сергія Небоги‘Стій за свої переконання, навіть якщо здається, що стоїш один!’— дайджест російських протестівВ інформаційному просторі рф почали «розганяти» фейки щодо Максима Буткевича – батько правозахисникаПравозахисник Максим Буткевич потрапив у полонБагряний хрест над СєвєродонецькомДокументування та розслідування міжнародних злочинів в Україні: масштаб злочинів такий, що його не охопитиЗвернення до ООН та міжнародних структур щодо викрадень і страт українців окупантами31 січня – головне за деньДо 90-річчя Михайлини КоцюбинськоїНа Харківщині завершився XVIIІ Мандрівний фестиваль Docudays UA‘Нашими суперсилами мають бути плач і ніжність’: Чому не прийнято ділитися почуттями про власне горе?Сучасні воєнні технології: ночі більше не буде?

Право на кіно: харківські міліціонери переглянуть кращі фільми світової кінодокументалістики

26.11.2009    джерело: www.umdpl.info
Георгій Кобзар
З огляду на 20-річчя прийняття Конвенції ООН «Про права дитини», фестивальний кінопоказ для працівників міліції Харківської області буде присвячений тематиці протидії насильству в сім’ї та дотриманню прав дітей

24 листопада 2009 р. у прес-центрі «Майдан Свободи» відбулась прес-конференція з нагоди проведення VI Міжнародного фестивалю « Дні документального кіно про права людини» у Харківській області.

У прес-конференції взяли участь:

1) Геннадій Кофман, директор міжнародного фестивалю Docudays Ua «Дні документального кіно про права людини».

2) Юрій Чумак, помічник Міністра МВС з моніторингу дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ у Харківській області.

3) Людмила Чистова, директор кінотеатру «Бомер».

Під час заходу були обговорені особливості цьогорічного проведення фестивалю в Україні та Харківській області, розказано про унікальність кінотеатру «Бомер» як такого, що надає можливість переглядати мистецьке кіно вищого ґатунку, наголошено на залученні до кінопоказу працівників органів внутрішніх справ.

Геннадій Кофман зазначив, що 27 листопада відбудеться відкриття VI Міжнародного фестивалю «Дні документального кіно про права людини» в Харківській області.

До програми мандрівного фестивалю 2009 увійшли фільми-переможці фестивалю «Docudays Ua», а також стрічки-призери найвідоміших міжнародних фестивалів документального кіно.

Діапазон тем, розкритих документалістами – від екстремальних історій про людей, які живуть в умовах війни, природних або інших катастроф – до проблем ґ ендерної рівності, дискримінації, порушення прав дітей чи людей із обмеженими можливостями. Новиною цього сезону є спеціальна програма фестивалю «Документальне кіно проти несправедливості», до якої увійшли публіцистичні фільми з актуальних проблем прав людини в Україні.

З 27 березня по 2 квітня 2009 року у Києві пройшов VI Міжнародний фестиваль Docudays Ua «Дні документального кіно про права людини». У програмі фестивалю було представлено понад 60 фільмів з 24 країн світу. За традицією, восени Міжнародний фестиваль «Docudays Ua» відправляється мандрувати регіонами країни. Перегляди і заходи фестивалю відбуваються не тільки у великих містах. У цьому році фестиваль запросили більш ніж до 100 населених пунктів з 21 регіону країни.

В Харківській області фестиваль проводиться за підтримки Харківської обласної державної адміністрації, Харківської правозахисної групи та Громадської ради при ГУМВСУ в Харківській області з питань забезпечення прав людини, триватиме він до 15 грудня.

Людмила Чистова запросила харків’ян переглянути кращі фільми світової кінодокументалістики у кінотеатрі «Бомер» 27, 28 та 29 листопада. Сеанси відбуватимуться о 18:00 та 20:00.

Помічник Міністра МВС з прав людини Юрій Чумак підкреслив, що минулого року у співпраці з дирекцією кінофестивалю вже проводилась презентація фільмів Міжнародного фестивалю «Дні документального кіно про права людини» для органів і підрозділів ГУМВС в області. Правоохоронці мали можливість переглянути приголомшуючий фільм російських кінодокументалістів «Врятувати рядового Міхєєва», який призвів на них глибоке враження.

Цього року, з огляду на 20-річчя прийняття Конвенції ООН «Про права дитини», фестивальний кінопоказ для працівників міліції буде присвячений тематиці протидії насильству в сім’ї та дотриманню прав дітей. Отже, 11 грудня в обласному палаці культури міліції демонструватиметься фільм «Діти з Ленінградського», на перегляд якого в рамках службової підготовки будуть запрошені працівники ГУМВС і, в першу чергу, ті, хто кожного дня стикаються з означеною проблематикою – працівники КМСД та ДІМ. Також цей фільм буде продемонстрований для працівників та тимчасових вихованців Приймальнику-розподільнику для дітей ГУМВСУ в Харківській області.

Планується, що фільми кінофестивалю матимуть можливість побачити й співробітники міліції з райвідділів області, для яких будуть передані відповідні диски для перегляду.

Мета фестивалю – засобами кіномистецтва привернути увагу українського суспільства до проблем «звичайної» людини, сприяти розвитку відкритого діалогу про права людини, утвердженню ставлення до людської гідності як найвищої цінності.

 

 Поділитися