MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

КВУ: Вибори-2010 - це хаос і непідготованість

11.01.2010    джерело: www.dw-world.de

Закон, що дозволяє голосувати вдома без підтверджуючого документа, а також недосконалість реєстру виборців, - усе це створює проблеми для демократичного волевиявлення, каже Олександр Черненко. 

Хаос і непідготованість

Гроші на вибори «ледве надійшли під кінець року», а оскільки бюджету на 2010 рік ще немає, то як вони надалі фінансуватимуться – невідомо, зауважує керівник КВУ і додає, що ці непрості умови можуть призвести, якщо не до зловживання, то до того, що не всі виборці зможуть скористатися своїм правом на волевиявлення.

«Це якийсь хаос і непідготовленість до виборів. Сюди можна додати  й заполітизованість ЦВК. Все призведе до того, що вибори проходитимуть у складних умовах», - прогнозує Черненко.

Він також зауважив, що кандидати не мають паритетності у висвітленні своєї кампанії у ЗМІ, хоча і жорсткої цензури, яка була у 2004 році, теж немає. Експерти відзначають велику кількість замовних матеріалів та прихованої реклами, крім того, перші особи держави не рідко використовують свої робочі поїздки як певний елемент агітації, додав Черненко. 

2,7 тисячі міжнародних спостерігачів лише сприятимуть демократичності виборчого процесу, вважає голова КВУ, однак додає, що 2004-го року спостерігачів було значно більше. 

Галина Стадник

 Поділитися