MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Вибори-2010 в оцінці громадської думкиЕксперт: Гарячі лінії не повинні стати лініями збору компроматуВладо, приборкай угодовський екстаз напередодні виборів! – пропонують правозахисникиКВУ: Вибори-2010 - це хаос і непідготованістьПроміжний звіт Бюро демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ. Місія спостереження за виборами (24 листопада – 8 грудня 2009р.)КВУ висловив занепокоєння щодо демократичності виборчого процесу в УкраїніНовий закон про вибори в Україні – повернення до часів Кучми, – КВУ45 нардепів вважають, що новий закон про вибори порушує права українцівМожливі загрози проведенню прозорих і демократичних виборівРада подолала вето президента на закон про вибориКВУ критикує зміни до закону про вибори президентаПАРЄ стурбована виборчими законами в УкраїніУ день виборів журналісти зможуть отримати правову допомогуКВУ не зафіксував суттєвих порушень, які б могли вплинути на загальний результат виборів.Голова комітету виборців: фальсифікатори шукають більш витончені механізмиУроки першого туруВікторе Федоровичу, не ігноруйте теледебати!Чи відпрацьовується технологія масового спотворення результатів виборів?После второго тура президентских выборов в Украине начнётся жесткое противостояние – председатель КИУ (корректированная)Журналістські організації просять ЗМІ не видавати посвідчення стороннім особам

Спостерігачі ENEMO помітили недоліки

15.01.2010    джерело: www.bbc.co.uk

Невизначеність із голосуванням за межами виборчих дільниць може вплинути на результати виборів - вважають спостерігачі із Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами ENEMO, що об'єднує 23 неурядові організації із 17 країн Центральної та Східної Європи та колишнього СРСР.

Серед інших проблем нинішніх президентських виборів в Україні спостерігачі називають затримки із фінансуванням та проблеми із виборчими списками.

Плюси і мінуси

Відсутність тиску та залякувань, невеликі масштаби застосування адміністративного ресурсу та вільний доступ усіх кандидатів до ЗМІ - такі позитивні зміни відрізняють нинішні президентські вибори від виборів 2004 року - вважають спостерігачі від Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами ENEMO.

Водночас спостерігачі від цієї організації, які перебувають в Україні вже впродовж місяця, помітили і певні вади, деякі з яких можуть вплинути на результати голосування.

Перше, на що одразу звернули увагу спостерігачі із колишнього СРСР, Центральної та Східної Європи - це безперервний ланцюжок свят, що практично паралізував життя в Україні майже на місяць, що, на думку експертів, не дуже сприяло проведенню активної виборчої кампанії.

Але найбільше занепокоєння спостерігачів, як твердить голова міжнародної місії спостереження Таскін Рахімбек, викликає невизначеність із голосуванням за межами виборчих дільниць, а також за кордоном.

Крім того, до традиційних вад українських виборів спостерігачі відносять і неточності у списках виборців.

Т.Рахімбек: "Центральній виборчій комісії так і не вдалося розробити чіткий порядок голосування за межами виборчих дільниць, голосування за кордоном та внесення виборців у списки безпосередньо у день виборів. Все це відкриває шлях до зловживань та маніпуляцій. Крім того, ми занепокоєні тим, що недосконалість списків створює можливість кількаразового голосування. Відсутність чітких роз'яснень ЦВК щодо голосування за межами дільниці може поставити під сумнів усю прозорість виборчого процесу, оскільки саме цей вид голосування був джерелом головних фальсифікацій у 2004 році."

Безгрошів'я- біда?

Тривалі свята та відсутність бюджету в Україні сприяли появі ще однієї проблеми - із фінансуванням виборів, зокрема, і діяльності виборчих дільниць.

Координатор довготермінових спостерігачів місії на Заході України Флорін Поенару каже, що саме це зумовило і повільне формування самих дільниць: "Головною проблемою передвиборчого періоду були затримки із фінансуванням окружних і дільничних виборчих комісій. Це, звісно, викликало затримки у початку роботи багатьох дільниць, а також із пошуком працівників, особливо, для дільничних комісій, - люди, природньо, не погоджуються працювати, не знаючи, коли їм заплатять і чи заплатять взагалі."

А от на сході України, як твердить координатор спостерігачів місії у цьому регіоні Алі Алієв, багато проблем стосувалося списків виборців: "Наше занепокоєння викликали повідомлення про те, що у деяких списках виборців проти певних імен стояла абревіатура із трьох літер, яка означала, що ця особа не прийде голосувати. Крім того, певне здивування викликають і факти того, що деякі агітатори не тільки питали виборців про те, чи збираються вони голосувати, але й за кого саме. Невідомо, як саме буде використано цю інформацію у день виборів."

Тим часом нерозв'язаною залишається проблема 2000 спостерігачів із Грузії, серед яких голова ЦВК Грузії та 20 парламентарів.

Центральна виборча комісія не надала акредитації цим спостерігачам. І хоча розглянути це питання повторно її зобов'язав Київський адміністративний апеляційний суд, у ЦВК вже підготували оскарження цього рішення, а тому, як пояснила секретар комісії Тетяна Лукаш, розглядати це питання вдруге у ЦВК не збираються.

Між тим, широке залучення судів до вирішення виборчих справ спостерігачі вже називають серед негативних ознак саме цієї виборчої кампанії.

Крім того, як кажуть спостерігачі, попри те, що ця компанія вирізняється прозорістю та свободою, багато виборців в Україні висловлюють своє розчарування у політиці та політиках, виборах та демократії загалом, що також може відбитися як на результатах кампанії, так і на явці виборців на дільниці.

 Поділитися