MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Онук Сталіна вимагає покарати СБУ й українських суддів

18.01.2010    джерело: www.pravda.com.ua

Онук Йосипа Сталіна Євген Джугашвілі вимагає порушити кримінальну справу проти співробітників СБУ і суддів, які визнали Сталіна винними в організації Голодомору в Україні в 1932-1933 роках.

Таку вимогу він висунув у листі до генпрокурора України Олександра Медведька, повідомляє газета "Сегодня" з посиланням на відеозвернення Джугашвілі, надіслане їй.

"Не вдаючись у суть цього брехливого обвинувачення, більш доречного від головного ворога Сталіна - Гітлера, а не від обвинувача, нібито демократичної держави, звертаю увагу, що навіть з формальної точки зору на початку 30-х років на території України й у світі геноцид не був злочином", - заявляє онук Сталіна.

"Судді не могли не знати, що стаття 442 КК України, яка передбачає покарання за геноцид, введена в Україні в 1990-х роках і призначена для розгляду діянь сучасних лідерів - Кравчука, Кучми і Ющенка, а не справ мого вже померлого діда", - стверджує він у відповідь на вердикт Апеляційного суду Києва від 13 січня цього року.

"Таким чином, здійснення моїм дідом будь-яких злочинів за законами радянської і нинішньої України - цинічний вимисел", - заявляє Джугашвілі.

За його словами, "службовці СБУ і судді цинічно потоптали пункт 1 статті 7 Євроконвенції про захист прав людини: ніхто не може бути засуджений за діяння чи за бездіяння, які, відповідно до чинного нацзаконодавства, на момент вчинення не були злочином".

"Прошу проти осіб, які опорочили мого діда, порушити кримінальну справу і домогтися їхнього покарання", - заявив Джугашвілі у своєму відеозверненні.

Як відомо, 13 січня 2010 року Апеляційний суд Києва ухвалив рішення, відповідно до якого більшовицькі лідери СРСР і УРСР визнані винними в організації в 1932-1933 роках голодомору-геноциду в Україні.

Раніше слідчі Служби безпеки України зробили висновок, що в 1932-1933 роках на території Української РСР був організований "геноцид української національної групи, тобто штучне створення життєвих умов, розрахованих на її часткове фізичне знищення".

Винним у цьому СБУ назвала керівництво більшовицького режиму - генсека ЦК ВКП(б) Йосипа Сталіна (Джугашвілі), члена ЦК ВКП(б), голову Ради народних комісарів СРСР В'ячеслава Молотова (Скрябіна), секретаря ЦК ВКП(б) Лазаря Кагановича і Павла Постишева, члена ЦК ВКП(б), генсека ЦК Компартії більшовиків України Станіслава Косіора, члена ЦК ВКП(б), голову Ради народних комісарів УРСР Уласа Чубаря, члена ЦК ВКП(б), другого секретаря ЦК КП(б)У Менделя Хатаєвича.

Суд констатував, що ці особи вчинили злочин геноциду, передбачений ч.1 ст.442 Кримінального кодексу України, і закрив справу, порушену СБУ в травні 2009 року, у зв'язку з їхньою смертю.

 Поділитися