MENU

Подібні статті

Суд назвав винних у Голодоморі 1932-33 рр.На Донбасі відбудеться суд над журналістом, який заперечує, що Голодомор був геноцидом українцівУ Києві демонтували пам’ятник одному з організаторів ГолодоморуУкраинский герой из УэльсаАмерика вшанує пам’ять жертв ГолодоморуУ Кембриджі відкривається виставка щоденників британського журналіста про ГолодоморПостанова про порушення кримінальної справи за фактом вчинення геноциду в Україні в 1932–1933 рокахПостанова апеляційного суду м. Києва у кримінальній справі за фактом вчинення геноциду в Україні в 1932–1933 рокахКоментар до Постанови Апеляційного суду м. Києва від 13 січня 2010 рокуІсторія з ГолодоморомУ Варшаві презентували унікальну книжку про Голодомор в УкраїніПостановление апелляционного суда г. Киева по уголовному делу по факту совершения геноцида в Украине в 1932–1933 гг.Пам’ять замовляли?Память заказывали?Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання. Огляд № 60. Найважливіші законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 01.02.2021 ‒ 28.02.2021 Частина 1 КОНЦЕПЦІЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ ЯК УНІВЕРСАЛЬНОЇ КАТЕГОРІЇ ЕВОЛЮЦІЇ РОЗУМУ: МЕТАПІДХІДЕТИЧНА ПОТУЖНІСТЬ СИСТЕМИ: МЕТАПІДХІДЗапалена свічка як сумний символ української історіїПравова кваліфікація вбивства польських громадян у квітні–травні 1940 року як злочину геноцидуСправа В’ятровича – мильна бульбашка!

Онук Сталіна вимагає покарати СБУ й українських суддів

18.01.2010 | www.pravda.com.ua

Онук Йосипа Сталіна Євген Джугашвілі вимагає порушити кримінальну справу проти співробітників СБУ і суддів, які визнали Сталіна винними в організації Голодомору в Україні в 1932-1933 роках.

Таку вимогу він висунув у листі до генпрокурора України Олександра Медведька, повідомляє газета "Сегодня" з посиланням на відеозвернення Джугашвілі, надіслане їй.

"Не вдаючись у суть цього брехливого обвинувачення, більш доречного від головного ворога Сталіна - Гітлера, а не від обвинувача, нібито демократичної держави, звертаю увагу, що навіть з формальної точки зору на початку 30-х років на території України й у світі геноцид не був злочином", - заявляє онук Сталіна.

"Судді не могли не знати, що стаття 442 КК України, яка передбачає покарання за геноцид, введена в Україні в 1990-х роках і призначена для розгляду діянь сучасних лідерів - Кравчука, Кучми і Ющенка, а не справ мого вже померлого діда", - стверджує він у відповідь на вердикт Апеляційного суду Києва від 13 січня цього року.

"Таким чином, здійснення моїм дідом будь-яких злочинів за законами радянської і нинішньої України - цинічний вимисел", - заявляє Джугашвілі.

За його словами, "службовці СБУ і судді цинічно потоптали пункт 1 статті 7 Євроконвенції про захист прав людини: ніхто не може бути засуджений за діяння чи за бездіяння, які, відповідно до чинного нацзаконодавства, на момент вчинення не були злочином".

"Прошу проти осіб, які опорочили мого діда, порушити кримінальну справу і домогтися їхнього покарання", - заявив Джугашвілі у своєму відеозверненні.

Як відомо, 13 січня 2010 року Апеляційний суд Києва ухвалив рішення, відповідно до якого більшовицькі лідери СРСР і УРСР визнані винними в організації в 1932-1933 роках голодомору-геноциду в Україні.

Раніше слідчі Служби безпеки України зробили висновок, що в 1932-1933 роках на території Української РСР був організований "геноцид української національної групи, тобто штучне створення життєвих умов, розрахованих на її часткове фізичне знищення".

Винним у цьому СБУ назвала керівництво більшовицького режиму - генсека ЦК ВКП(б) Йосипа Сталіна (Джугашвілі), члена ЦК ВКП(б), голову Ради народних комісарів СРСР В'ячеслава Молотова (Скрябіна), секретаря ЦК ВКП(б) Лазаря Кагановича і Павла Постишева, члена ЦК ВКП(б), генсека ЦК Компартії більшовиків України Станіслава Косіора, члена ЦК ВКП(б), голову Ради народних комісарів УРСР Уласа Чубаря, члена ЦК ВКП(б), другого секретаря ЦК КП(б)У Менделя Хатаєвича.

Суд констатував, що ці особи вчинили злочин геноциду, передбачений ч.1 ст.442 Кримінального кодексу України, і закрив справу, порушену СБУ в травні 2009 року, у зв'язку з їхньою смертю.

 Поділитися