MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Чи відпрацьовується технологія масового спотворення результатів виборів?

27.01.2010    джерело: www.cvu.org.ua
Комітет виборців України занепокоєний ситуацією, яка склалася у Білоцерківському територіальному виборчому окрузі № 91, де визнати недійсним волевиявлення понад 20 тисяч осіб

Комітет виборців України занепокоєний ситуацією, яка склалася у Білоцерківському територіальному виборчому окрузі № 91.  На думку КВУ на прикладі  цього округу відпрацьовується технологія масового спотворення результатів виборів  під час повторного голосування. Суть цієї технології – створення ситуації, що призводить до законного визнання виборів на будь-якій  виборчій дільниці недійсними.

            ОВК територіального виборчого округу № 91 з своїми незаконними діями спочатку намагалася  зірвати вибори  на половині сільських ДВК  Білоцерківського району, а зараз визнати вибори на цих дільницях недійсними.

Так ОВК територіального виборчого округу № 91 прийняла постанову від 15 січня  2010 року про масову заміну членів дільничних виборчих комісій, повноваження яких були припиненні за поданням довірених осіб кандидатів. Як з‘ясувалося такі подання були від довірених  осіб Януковича В.Ф. та кандидатів – Супрун Л.П., Противсіх  В.В., Ратушняка С.М., Бродського М.Ю.

17 січня, в день голосування, через такі дії ОВК на 28 виборчих дільницях був відсутній кворум. Голова ОВК від кандидата  Бродського Підгайна В.Г. відмовилася реєструвати нових членів дільничних виборчих комісій і запропонувала  відкривати ранкове засідання та проводити голосування без кворуму. Таке питання було поставлено в порядок денний і окружна комісія прийняла Постанову, якою рекомендувала всім дільничним комісіям розпочинати ранкове засідання без кворуму. Зважаючи на це, дільничні комісії розпочали свою роботу і дали можливість виборцям проголосувати.

Але вже під час прийняття протоколів про результати голосування окружна виборча комісія №91, яка сама прийняла рішення щодо голосування без кворуму, стала заявляти про незаконне голосування на цих дільницях і відмовилася приймати протоколи, чекаючи роз‘яснення ЦВК. За інформацією КВУ вже подана скарга до суду щодо визнання виборів на 28 дільницях, які  почали вибори без кворуму, недійсними. Якщо суд прийме таке рішення, то вибори будуть визнані не дійсними на 28 дільницях, загальна кількість виборців на яких перевищує 20 тисяч осіб.

КВУ вважає, що така ситуація була спровокована окружною виборчої комісії №91 та її керівником Підгайною В.Г. і вимагає реакції правоохоронних органів на цей інцидент.

Прес-служба КВУ

 Поділитися