MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Иван Вакарчук: Знать государственный язык — это естественно!Невидимі бранці КремляУзагальнення нормативних актів щодо державної допомоги жертвам війниКінець волонтерству з 1 грудня? Чому критикують нові правила ввезення гумдопомогиНа захист волонтерського руху, — заява групи ‘Першого Грудня’Сіре та чорне посвідчення. Які пільги отримують родини загиблих військовослужбовців в Україні?Усе, що треба знати про військовий облік жінокПеред підривом Каховської ГЕС у РФ дозволили не розслідувати аварії на небезпечних об’єктах, що сталися унаслідок воєнних дій і терактівІржа як державна політика. Дайджест російських протестівМоніторинговий візит до ДУ “Біленьківська виправна колонія №99”Військкомат ‘за’, прикордонники — ‘проти’. Як студенти намагаються виїхати за кордон та чи законно їм відмовлятиМоніторинговий візит до ДУ “Петрівська виправна колонія №49”Війна і свобода совісті: чи можна відмовитися від служби у ЗСУ через релігійні переконання? Говоримо із дослідником релігії і права Дмитром Вовком та директором ХПГ Євгеном ЗахаровимМоніторинговий візит до ДУ “Cинельниківська виправна колонія (№94)”Моніторинговий візит до ДУ “Солонянська виправна колонія (№21)”Установи виконання покарань під час війниСтарий-новий статус ВПО: які права він надає українцям?Доповідь щодо розслідування масового незаконного застосування сили до засуджених Олексіївської виправної колонії (№25) 8 січня 2020 року Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання. Огляд № 62. Найважливіші законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 01.02.2021 ‒ 28.02.2021 Частина 3 Окремі зауваження щодо законопроєкту №5019 про зміни до закону про Омбудсмена

КС дозволив учителям говорити в школах російською мовою

04.02.2010    джерело: www.unian.net
Конституційний Суд України визнав неконституційним положення постанови Кабінету міністрів щодо обов’язкового застосування викладачами у робочий час української мови

Конституційний Суд України визнав неконституційним положення постанови Кабінету міністрів щодо обов’язкового застосування викладачами у робочий час української мови.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідне рішення з цього приводу оприлюднив сьогодні голова КСУ Андрій СТРИЖАК.

Як зазначається в рішення, до КСУ звернулися з відповідним поданням 52 народних депутати. Зокрема, вони вказували, що Положення про загальноосвітній навчальний заклад уряд постановою від 30 вересня 2009 року (№ 1033) доповнив новим абзацом, згідно з яким в робочий час у державному і комунальному загальноосвітньому навчальному закладі педагогічні працівники зобов’язані постійно застосовувати українську мову, а у державному і комунальному загальноосвітньому навчальному закладі з навчанням мовою національних меншин поряд з українською мовою – також мову, якою здійснюється навчально-виховний процес в цьому закладі.

Аналіз цієї норми положення свідчить про те, що в ній Кабінетом міністрів визначено порядок застосування мов педагогічними працівниками загальноосвітніх навчальних закладів, тоді як за Конституцією України порядок застосування мов визначається виключно законами України.

Таким чином, Кабмін вийшов за межі своїх повноважень, передбачених Конституцією та законами України. Тому ця оспорювана норма не відповідає ч.5 ст.10, ч.2 ст.19, п.4 ч.1 ст.92, ч.3 ст.113, ч.1 ст.117 Основного Закону України.

Виходячи з викладеного, КС вирішив визнати таким, що відповідає Конституції п.24-1 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою КМУ від 14 червня 2000 року №964 в редакції постанови Кабміну про внесення змін до Положення про загальноосвітній навчальний заклад від 30 вересня 2009 року №1033.

Також абзац 2 п.46 затвердженого постановою Кабміну від 14 червня 2000 року №964 в редакції постанови Кабміну про внесення змін до Положення про загальноосвітній навчальний заклад від 30 вересня 2009 року №1033 визнано неконституційним, і він втрачає чинність з дня ухвалення КС цього рішення, яке є обов’язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

Коментуючи це рішення на прес-конференції, голова КСУ сказав: «Так сталося, що мовна політика в нашій державі є особливо чутливим питанням і особливо у передвиборчий час. Але КС у цій справі діяв виключно в рамках Конституції і законів і не мав на меті будь-якої політизації цього питання».

 Поділитися