MENU

Подібні статті

КВУ: порушень у другому турі побільшалоНапередодні повторного голосуванняЗміни до закону про вибори спричинять безлад у комісіях — голова КВУДоповідач ПАРЄ: зміни до виборчого закону не можна застосовуватиВерховна Рада прийняла зміни до Закону про вибориКВУ критикує намагання поспіхом змінити виборче законодавствоВРУ прийняла за основу законопроект, який передбачає змін до організації роботи виборчих комісійЖурналістські організації просять ЗМІ не видавати посвідчення стороннім особамПосле второго тура президентских выборов в Украине начнётся жесткое противостояние – председатель КИУ (корректированная)Чи відпрацьовується технологія масового спотворення результатів виборів?Вікторе Федоровичу, не ігноруйте теледебати!Уроки першого туруГолова комітету виборців: фальсифікатори шукають більш витончені механізмиКВУ не зафіксував суттєвих порушень, які б могли вплинути на загальний результат виборів.У день виборів журналісти зможуть отримати правову допомогуСпостерігачі ENEMO помітили недолікиВибори-2010 в оцінці громадської думкиЕксперт: Гарячі лінії не повинні стати лініями збору компроматуВладо, приборкай угодовський екстаз напередодні виборів! – пропонують правозахисникиКВУ: Вибори-2010 - це хаос і непідготованість

КВУ не бачить причин для оскарження результатів виборів

08.02.2010 | www.cvu.org.ua

Normal 0 MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable{mso-style-name:"Обычная таблица";mso-tstyle-rowband-size:0;mso-tstyle-colband-size:0;mso-style-noshow:yes;mso-style-parent:"";mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;mso-para-margin:0cm;mso-para-margin-bottom:.0001pt;mso-pagination:widow-orphan;font-size:10.0pt;font-family:"Times New Roman";}

Комітет виборців України не зафіксував критичну масу порушень, яка б могла спотворити результати волевиявлення на виборах Президента України.

За підсумками спостереження Комітет виборців України констатує:

1. Повторне голосування та підрахунок голосів на виборах Президента України 8 лютого 2010 року відбувалося в більш складній та напруженій обстановці, у порівнянні з голосуванням 17 січня. Виборчий процес характеризувався високим рівнем конфліктності в роботі комісій, суперечливими та взаємовиключними рішеннями ЦВК та судів, свідомими провокаціями з боку штабів кандидатів, які були спрямовані на зрив виборчого процесу або затягування підведення результатів виборів. В той же час КВУ не фіксував масових і системних фактів фальсифікацій, які б могли скорегувати або спотворити волевиявлення громадян.

2. Найбільш масовим та системним явищем стало застосування технологій, спрямованих на мобілізацію власних виборців:

• організація масової доставки виборців на дільниці;

• включення у списки виборців рішенням дільничних комісій;

• спроби голосування виборцями або членами комісій за інших осіб.

Однак, ці технології застосовували у різних регіонах штаби обох кандидатів, про що свідчить практично однакова явка в східних і західних регіонах.

3. Серед інших проблем, які фіксували спостерігачі КВУ, можна виділити наступні:

• порушення прав спостерігачів та представників ЗМІ щодо їх присутності на дільницях;

• погрози та тиск щодо членів комісій і спостерігачів;

• спроби виносу бюлетенів та голосування поза межами дільниць;

• наявність на дільницях авторучок з чорнилами, що зникають;

• спроби вкидання бюлетенів під час голосування та підрахунку голосів;

• вимкнення світла на дільницях під час підрахунку голосів;

• порушення процедури підрахунку голосів та прийму протоколів;

КВУ не виключає, що деякі з цих порушень можуть стати підставою для визнання результатів виборів на окремих дільницях, однак це матиме місце в одиночних випадках.

4. КВУ наголошує, що органи ведення реєстру виборців не проробили належної роботи по врахуванню тих змін у списках виборців, які були зроблені перед та під час голосування у першому турі. Багато виборців, які були включені у списки 17 січня знову не знайшли себе в списках під час повторного голосування.

5. Центральна виборча комісії в день голосування загалом справлялася зі своїми обов‘язками щодо вирішення тих проблемних питань, що виникали під час голосування. В той же час рішення ЦВК що кількості членів комісій, що організовують голосування за місцем перебування виборця, внесла елемент хаосу в роботу дільчих виборчих комісій.

За підсумками спостереження КВУ рекомендує:

1. Політичним партіям і штабам кандидатів відмовитися від тиску на членів комісій та судів, не застосовувати деструктивні сценарії впливу на підведення підсумків виборів. Оскаржувати результати виборів на дільницях і в цілому лише за наявності достатньо і вмотивованої доказової бази.

2. Центральній виборчій комісії в максимально стислий термін встановити офіційні результати виборів;

3. Органам ведення державного реєстру виборців в найближчі строки врахувати всі ті зміни, що були внесені в списки виборців під час голосування 17 січня та 7 лютого 2010 року;

4. Верховній Раді України, з урахуванням всіх проблем, які виникли під час проведення виборів Президента України у 2009-2010 роках, вдосконалити Закон про вибори Президента України.

 Поділитися