MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Представники громадськості встановили deadline для розгляду Верховною Радою законопроекту Про громадські організаціїБоротьба за внесення на розгляд ВР законопроекту Про громадські організаціїГромадські організації просять Тимошенко виконувати свої обіцянкиДепутати відмовилися розглядати законопроект про громадські організаціїГромадським організаціям – новий законЯк гартуються НУОРеферальна мережа. Процедури функціонування‘У неволі під обстрілами’, — звіт за результатами моніторингового візиту до Харківської виправної колонії №43 Не встигли здійснити задумане, бо ми їх затримали — у Ростові-на-Дону засудили чотирьох кримчан Перед підривом Каховської ГЕС у РФ дозволили не розслідувати аварії на небезпечних об’єктах, що сталися унаслідок воєнних дій і терактів‘В українців є колективна травма’, — психолог Олена Грибанова‘Імовірність притягти до відповідальності Росію зросте після її поразки’. Інтерв’ю Євгена Захарова ‘Детектору медіа’‘Війна — реквієм здоровому глузду’ — дайджест російських протестів‘Не мовчи!’ — дайджест російських протестівУстанови виконання покарань під час війниЗникнення безвісти, насильницькі зникнення та незаконне позбавлення волі під час війни в Україні (за даними по Херсонській, Запорізькій, Харківській та Луганській областях)Хитрі партизани та рейковий опір – дайджест російських протестівЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання. Огляд № 62. Найважливіші законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 01.02.2021 ‒ 28.02.2021 Частина 3 Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання. Огляд № 60. Найважливіші законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 01.02.2021 ‒ 28.02.2021 Частина 1 РФ: Верховний Суд ліквідував Міжнародний Меморіал

Звернення проти обмеження права громадян брати участь в управлінні державними справами

11.02.2010    джерело: www.gau.org.ua
Після ретельного вивчення Постанов Кабміну громадські організації — учасниці Громадянської Асамблеї України - дійшли висновку, що "додаткові заходи" різко звужують можливості громадських організацій брати участь у формуванні та реалізації державної політики
Після ретельного вивчення та ґрунтовного обговорення Постанов Кабміну громадські організації — учасниці Громадянської Асамблеї України - дійшли висновку, що "додаткові заходи" різко звужують можливості громадських організацій брати участь у формуванні та реалізації державної політики.

Зокрема:

- штучно обмежується кількість громадських організацій, які можуть брати участь у роботі громадських рад, наприклад, на рівні міністерств і обласних організацій — до 15 організацій.

- штучно обмежується територіальним статусом право громадських організацій брати участь у громадських радах. Це суперечить Рекомендаціям Комітету Міністрів держав — членів Ради Європи стосовно правового статусу неурядових організацій в Європі (№ СМ/Rec(2007)14) та Рішенню Європейського суду з прав людини (справа «Корецький та інші проти України» 2008 р.).

- вимога обирати громадські ради під час щорічних зборів не менше ніж однією четвертою від кількості зареєстрованих громадських організацій фактично унеможливлює створення таких рад.

Постанова Кабміну № 10 від 06.01.2010 р., на відміну від попереднього нормативного акта, не передбачає обов’язкового проведення консультацій з громадськістю за ініціативою громадських організацій, що, відповідно, є значним обмеженням права громадян через громадські організації брати участь в управлінні державними справами.

Повний текст Звернення

Для того щоб підтримати звернення, зверніться до регіональних партнерів чи членів Оргкомітету ГАУ.

Організації, чиї офіси знаходяться у м. Києві, матимуть змогу підписати Звернення після попереднього зголошення на електронну пошту [email protected] (з 15 лютого і до 18 лютого з вами сконтактують, щоб отримати оригінал підпису)

Збір підписів триватиме до 20 лютого.

Якщо у вас виникатимуть питання - надсилайте їх на скриньку [email protected]

 Поділитися