MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Постанова апеляційного суду м. Києва у кримінальній справі за фактом вчинення геноциду в Україні в 1932–1933 рокахПостанова про порушення кримінальної справи за фактом вчинення геноциду в Україні в 1932–1933 рокахОнук Сталіна вимагає покарати СБУ й українських суддівСуд назвав винних у Голодоморі 1932-33 рр.На Донбасі відбудеться суд над журналістом, який заперечує, що Голодомор був геноцидом українцівУ Києві демонтували пам’ятник одному з організаторів ГолодоморуУкраинский герой из УэльсаАмерика вшанує пам’ять жертв ГолодоморуУ Кембриджі відкривається виставка щоденників британського журналіста про ГолодоморПостановление апелляционного суда г. Киева по уголовному делу по факту совершения геноцида в Украине в 1932–1933 гг.Пам’ять замовляли?Память заказывали?Британська Колумбія визнала Голодомор геноцидомВизнання Голодомору Геноцидом: Міжнародні Конвенції, Договори та Судові Рішення (Висновки Лемкіна Підтверджуються)Тези виступу на Міжнародному форумі до 85-х роковин Голодомору «Україна пам’ятає – світ визнає!»Тема Голодомору в осмисленні Рафаєла Лемкіна, у порівняльних ґеноцидах, та у заходах їх запобіганнюДо 85-ї річниці Голодомору. Як правильно кваліфікувати цей злочин?Політичні репресії на Харківщині під час Голодомору в дзеркалі статистикиІсторія кривавого хліба…Українська катастрофа ХХ століття

У Варшаві презентували унікальну книжку про Голодомор в Україні

Варшава – У вівторок у польському Інституту національної пам’яті відбулась презентація англомовної книжки «HOLODOMOR. The Great Famine in Ukraine 1932-1933». Це вже сьомий том із видавницької серії «Польща та Україна у 30-40-х роках 20-го століття». Співробітники Інституту національної пам’яті вважають найновішу публікацію унікальною. Вони хочуть презентувати її у країнах Західної Європи та США.
У новому томі міститься понад 230 архівних документів, котрі досі ще ніхто не публікував: матеріали польської розвідки, поліції та місцевої адміністрації довоєнної Польщі. У книзі є також листи дипломатів про Голодомор в Україні, директиви, протоколи допитів.
Документи, на думку фахівців, відображують справжню ситуацію в Україні в період Голодомору і дають читачеві уявлення про реальні масштаби трагедії українського народу.
Більшість документів, що увійшли до книжки, друкуються вперше.
У чому ж унікальність книги?
Автор видання «Голодомор в Україні 1932-33 років», співробітник Інституту національної пам’яті доктор Єжи Беднарек розповів Радіо Свобода про те, чому цю книжку слід вважати унікальною.
«Джерелом оприлюднених документів є радянські органи ОГПУ, а пізніше НКВС. Цікавим моментом тут є те, що в багатьох архівних документах іде мова про агентурні донесення стосовно роботи іноземних дипломатичних представництв, що працювали на території, охопленій голодом. Радянські органи безпеки пильно стежили за тим, аби жодна інформація про голод не проникла за кордон. Цього їм до певної міри вдалося досягти. І документи є якраз прямим доказом, що радянська влада будь-якою ціною намагалася засекречувати повідомлення про Голодомор», – каже Єжи Беднарек.
«Оприлюднені архівні документи свідчать про те, що Голодомор треба називати геноцидом українського народу, – стверджує у передмові до книги президент Польщі Лех Качинський. – Голодомор залишиться безпрецедентною трагедією в історії України та Європи».
На думку автора книжки «Голодомор в Україні 1932-33 років» Єжи Беднарека, англомовне видання має неабияке значення для подальшого поширення у світі правдивої інформації про Голодомор як геноциду проти українського народу, що його вчинив комуністичний режим.
Треба передати міжнародній спільноті чіткий сигнал для того, аби подібний злочин ніколи більше не повторився, зазначив співробітник Інституту національної пам’яті, доктор Єжи Беднарек.
«Презентація книжки відбудеться у квітні спершу у Європейському парламенті, – каже він. – Опісля подібні заходи відбудуться в Німеччині, потім у столиці Великої Британії Лондоні. Хочемо також презентувати книжку про Голодомор у США. Під час недавнього візиту до Вашингтона співробітників Інституту національної пам’яті представники адміністрації США не раз питалися про цю книжку. Певну кількість примірників також віддали Посольству України у США. Отож, як видно, до цього видання є інтерес у США».
Над багатотомною видавничою серією «Польща та Україна у 30-40-х роках 20-го століття» кілька років спільно працюють Галузевий державний архів СБУ, польський Інститут національної пам’яті, Міністерство внутрішніх справ й адміністрації Польщі та Інститут політичних і етнонаціональних досліджень Національної академії наук України.

 Поділитися