MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Російський фільм Ми з майбутнього 2 заборонили показувати в Україні

18.02.2010   
Члени Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при МКТ уважають, що в деяких епізодах „простежується тенденція до розпалювання міжнаціональної ворожнечі та суб’єктивний погляд на історичні події”

Відділ Держрегулювання кіновідеопрокату міністерства культури України, що видає прокатні посвідчення, не рекомендував до показу продовження відомого російського фільму "Ми з майбутнього", в якому головні герої провалюються в часі і опиняються на полях битв Великої Вітчизняної війни. Про це повідомляє українська газета "Сегодня".

"Близько місяця тому наші експерти переглянули фільм і не рекомендували його до показу на території України", - сказала в інтерв’ю виданню начальник цього відділу Лідія Клименко.

За словами продюсера фільму Рубена Атояна, які наводить агентство РИА Новости, заборона була накладена без пояснення причин.

"Це нас засмучує, але ми докладатимемо всіх зусиль, аби отримати прокатне посвідчення після того, як нормалізується ситуація в Україні", - заявив продюсер.

Він також підкреслив, що зміст картини покликаний не розділяти, а об’єднувати два народи, і на Україні "дуже багато охочих подивитися цей фільм". Рубен Атоян висловив надію, що у разі збереження заборони на прокат фільм буде показаний одним з українських телеканалів.

Відзначимо, фільм - про те, як сучасні хлопці опинилися в гущавині грізних подій 1944 року, побувавши в полоні УПА, Радянської армії та уникнувши загибелі від рук фашистів. Двоє з них знайомі по першій частині картини - Череп і Борман, двоє інших - молоді українці Таран (Олексій Барабаш) і Сірий (Дмитро Ступка).

У сьогоденні українці поводяться як націоналісти і до російських ставляться насторожено. Але 44 рік все міняє. Двом українським хлопцям з майбутнього "упісти" пропонують розстріляти мирних жителів, яких зігнали до ями (туди ж кинули і Черепа з Борманом). Але Таран і Сірий відмовляються, і всі четверо здійснюють втечу. А до фіналу картини вже є спаяна команда братів-слов’ян.

http://imi.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=178045&Itemid=42

 

Міністерство культури і туризму України інформує щодо ситуації навколо фільму "Ми з майбутнього 2"                                                                                                        

Міністерство культури і туризму розглянуло лист ТОВ «Сінергія» від 01.02.2010 № 10/13 та повідомляє.

Членами Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при МКТ та працівниками МКТ був переглянутий фільм «Ми з майбутнього 2» (рос. – «Мы из будущего 2») режисера Олександра Самохвалова.

Відповідно до пункту 10 Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 р. № 1315, МКТ відмовляє у державній реєстрації та видачі прокатного посвідчення на фільми, які можуть завдати шкоди моральному і фізичному вихованню, культурному розвиткові громадян, а також на фільми порнографічного характеру і ті, які пропагують війну, насильство, жорстокість, фашизм і неофашизм, спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення.

Деякі епізоди картини є досить провокаційними у моральному плані і викликають особливе занепокоєння, зважаючи, що фільм передусім, спрямований на молодіжну аудиторію. На нашу думку, в цих фрагментах простежується тенденція до розпалювання міжнаціональної ворожнечі та суб’єктивний погляд на історичні події.

На підставі вищезазначеного, Міністерство культури і туризму не рекомендує фільм «Ми з майбутнього 2» в такому варіанті для перегляду на території України.

http://mincult.kmu.gov.ua/mincult/uk/publish/article/194494;jsessionid=E179A30AF588D64615464385DD3AE076

 Поділитися