MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подерв’янському погрожують через АнтиНЕК?

01.03.2010    джерело: www.telekritika.ua
Андрій Кокотюха
25 лютого пізно ввечері додому на стаціонарний телефон відомого художника та письменника Леся Подерв’янського подзвонив невідомий чоловік і попередив, щоби той припинив свою діяльність, спрямовану на дискредитацію Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі

Останнім часом українська інтелігенція перебуває в очікуванні різного роду репресій…

25 лютого пізно ввечері додому на стаціонарний телефон відомого художника та письменника Леся Подерв’янського подзвонив невідомий чоловік і попередив, щоби той припинив свою діяльність, спрямовану на дискредитацію Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. Цей чоловік не назвався. Попередження звучало як неприхована погроза.

За словами самого Подерв’янського, незнайомому чоловікові відповів він. Але співрозмовник, не назвавшись, попросив до телефону Марію Олександрівну (Марія Ганженко - дружина Леся Подерв’янського. - А.К.). Далі, зі слів Марії, відбулася наступна розмова: «Ви мене не знаєте. Ваш чоловік Лесь почав займатися державними справами, які його не стосуються. Він почав брати участь в акціях проти Комісії по моралі. Я маю на увазі АнтиНЕК. То ви йому скажіть, що це взагалі не його бізнес. Щоб у нього не виникло проблем. Ви ж розумієте». На запитання Марії, чому цю тему обговорюють із нею, а не з чоловіком, відповідь, з її слів, була такою: «Письменники - люди творчі. Вони як діти, не розуміють, що роблять. Ви йому краще поясните!».

Нагадаємо: 15 січня відбулася мистецька акція «АнтиНЕК: ні цензурі!», серед ініціаторів та організаторів якої був Лесь Подерв’янський. Під час акції НЕК було неофіційно переіменовано на Нацкоммор. З неофіційних джерел також відомо, що голова НЕК Василь Костицький не раз негативно висловлювався персонально на адресу Подерв’янського. У НЕК мистецьку акцію назвали «піаром письменників, про яких забувають, на доброму імені НЕК».

Між тим домашній телефон Леся Подерв’янського не обладнаний визначником номерів, на відміну від мобільного. Його можна знайти через телефонну довідку, перед тим встановивши домашню адресу митця. Дзвінок на стаціонарний телефон можна відстежити, отримавши на телефонній станції роздруківку. Але лише за постановою слідчого після того, як заведено відповідну кримінальну справу за фактом телефонних погроз.

«Телекритиці» вдалося отримати коментар з приводу того, що відбувається, особисто від пана Костицького. Як слід було чекати, причетність НЕК до телефонних погроз він заперечує. «Якщо якийсь ідіот подзвонив і налякав жінку, то причому тут НЕК? НЕК не має відношення до ідіотизму, в нас працюють шановні люди, деякі доктори наук. Якщо з’ясується, хто це дзвонив, то я перший подаватиму в суд на цю людину, яка використовує ім’я національної комісії по моралі», - сказав державний чиновник та фаховий юрист (повну версію телефонної розмови з паном Костицьким можна завантажити звідси). Серед іншого, в коментарі він непрямо закликав організаторів подібних акцій протесту запрошувати на них членів НЕК і його особисто, щоби відбувалася дискусія. А також зізнався, що шанує журналістів, але готовий судитися за наклепи, ще раз наголосивши: на Нацкомсії нині багато хто піариться, і йому не подобається, як хтось робить собі ім’я за його рахунок.

З огляду на те, що Подерв’янському чи його дружині навряд чи потрібен спеціальний піар у зв’язку з діяльністю НЕК, варто нагадати: останнім часом українська інтелігенція перебуває в очікуванні різного роду репресій, заборон, обмежень і всього того, що передбачає процес «закручування гайок» у гуманітарній сфері, якого чекають від нової влади.

А тим часом Лесь Подерв’янський має намір найближчими днями подати в міліцію заяву за фактом погроз.

 Поділитися