MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Якщо у відставку, то конституційноВерховна Рада дала зелене світло коаліції «тушками»Правозахисники просять Президента накласти вето на антиконституційний законСтабільний демонтаж демократіїПотьомкінська демократіяЕксперти: У КС нема підстав визнати нову коаліцію легітимноюКС легалізував тушкиЩодо рішення Конституційного Суду України від 6 квітня 2010 рокуРішення КС щодо коаліції в оцінках експертівЦентр Разумкова: Заява з приводу рішення Конституційного СудуКС скасував зміни до Конституції 2004 рокуВенеціанська комісія: Конституція 2004 року - демократичнаДефіцит юридичних аргументів: про рішення КСУ відносно конституційності Указу Президента щодо розпуску парламентуАналітична довідка щодо юридичних підстав дострокового припинення повноважень Верховної Ради України Президентом України В. ЗеленськимЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України Бюлетень № 212 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 11.02.2019 – 15.02.2019Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України Бюлетень № 161 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 29.01.2018 – 02.02.2018Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України Бюлетень № 103 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 05.12.2016 – 09.12.2016Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України Бюлетень № 67 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 28.03.2016 – 01.04.2016Жданок проти Латвії14. ВРАЗЛИВІ ГРУПИ ЯК ОБ’ЄКТ ДИСКРИМІНАЦІЇ, РАСИЗМУ, КСЕНОФОБІЇ ТА ЗЛОЧИНІВ НА ҐРУНТІ НЕНАВИСТІ

Створення коаліції всупереч Конституції поставить під сумнів її легітимність

05.03.2010    джерело: www.dw-world.de

Підтримані парламентом у першому читанні зміни, які дозволяють формувати коаліцію не лише з фракцій, а й з окремих депутатів, у разі остаточного ухвалення, можуть бути успішно оскаржені, прогнозують окремі експерти.

Автори змін до закону про регламент з числа депутатів від Партії регіонів заявили, що їхньою метою було "знешкодження мін, закладених в Конституції". Але голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко сказав "Німецькій хвилі", що не розуміє, як це узгоджується з 83-ю статтею Конституції: "Більшість фракції має ухвалити рішення про входження до коаліції.  А інших способів формування коаліції Конституція не передбачає".

Водночас Коліушко сказав, що жодна Конституція європейських країн не містить таких вимог до формування правлячої коаліції, як українська. Але виправляти цю "міну" експерт порадив через внесення змін до Основного закону, а не продукуванням законодавства, що суперечить Конституції. Представники фракції БЮТ і частина депутатів від НУНС назвали пропоновані зміни незаконними.

Науковий директор Школи політичної аналітики при НаУКМА, професор політології Олексій Гарань впевнений, що у тому разі, якщо ці зміни буде втілено в життя, БЮТ матиме всі шанси на успіх оскарження таких дій опонентів в Конституційному та Адміністративному судах. Експерт переконаний, що створення нової коаліції неконституційним способом одразу ставить під сумнів її легітимність. Гарань не виключив, що внаслідок запропонованих змін до законодавства, в парламенті може розквітнути політична корупція, коли депутатів через підкуп залучатимуть до підтримки тих чи інших політичних проектів. 

Олександр Савицький

 Поділитися