MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Створення коаліції всупереч Конституції поставить під сумнів її легітимність

05.03.2010    джерело: www.dw-world.de

Підтримані парламентом у першому читанні зміни, які дозволяють формувати коаліцію не лише з фракцій, а й з окремих депутатів, у разі остаточного ухвалення, можуть бути успішно оскаржені, прогнозують окремі експерти.

Автори змін до закону про регламент з числа депутатів від Партії регіонів заявили, що їхньою метою було "знешкодження мін, закладених в Конституції". Але голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко сказав "Німецькій хвилі", що не розуміє, як це узгоджується з 83-ю статтею Конституції: "Більшість фракції має ухвалити рішення про входження до коаліції.  А інших способів формування коаліції Конституція не передбачає".

Водночас Коліушко сказав, що жодна Конституція європейських країн не містить таких вимог до формування правлячої коаліції, як українська. Але виправляти цю "міну" експерт порадив через внесення змін до Основного закону, а не продукуванням законодавства, що суперечить Конституції. Представники фракції БЮТ і частина депутатів від НУНС назвали пропоновані зміни незаконними.

Науковий директор Школи політичної аналітики при НаУКМА, професор політології Олексій Гарань впевнений, що у тому разі, якщо ці зміни буде втілено в життя, БЮТ матиме всі шанси на успіх оскарження таких дій опонентів в Конституційному та Адміністративному судах. Експерт переконаний, що створення нової коаліції неконституційним способом одразу ставить під сумнів її легітимність. Гарань не виключив, що внаслідок запропонованих змін до законодавства, в парламенті може розквітнути політична корупція, коли депутатів через підкуп залучатимуть до підтримки тих чи інших політичних проектів. 

Олександр Савицький

 Поділитися