MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Система освіти - загроза повернення до старих корупційних схем?

12.03.2010    джерело: www.dw-world.de
Лілія Гришко

Новий уряд уже цього року може змінити правила вступу до українських вишів. Прийматимуть знову за результатами іспитів, атестатів та тестування. Громадські організації виступають проти поспішних змін правил.

Новопризначений віце-прем’єр міністр України Володимир Семиноженко вже пообіцяв зміни в системі освіти. Зокрема він хоче удосконалити систему зовнішнього оцінювання знань випускників шкіл. Аби стати студентом абітурієнту треба буде добре навчатися впродовж року, успішно скласти іспити та ще пройти тестування. При вступі до ВНЗ результати враховуватимуться в пропорційному співвідношенні.

«Цінність тестування знівелюється»

На думку віце-прем’єра Семиноженка, такий підхід до оцінювання знань буде об’єктивним та справедливим. З цим, однак, категорично не погоджується співкоординатор громадської кампанії «За освічену Україну: вступ без хабара!» Станіслав Куценко. В інтерв’ю «Німецькій хвилі» він наголосив, що тоді таке прогресивне нововведення як незалежне зовнішнє оцінювання зведеться нанівець.

«Цінність тестування знівелюється. Воно й зараз є необов’язковим, але багато що вирішує, адже до вишів приймають тільки із сертифікатом тестування. А якщо його скасують, то повернуться іспити й старі схеми корупції. Тестування перетвориться на додатковий папірець, який нікому не буде потрібний», - застерігає Куценко.

Погрози організувати активні протести

Експерт обурений намірами нового уряду змінити правила вступу до вишів уже цього року, адже школярі не зможуть якісно підготуватися до вступної кампанії. «Вже підготовлені всі тести. Йде повним ходом реєстрація. І батьки, й абітурієнти вже налаштовані на одні вимоги прийому», - каже Станіслав Куценко.

Громадські активісти готові зустрітися з новими урядовцями та обговорити цю ситуацію з парламентарями. Як запевнив Куценко, якщо до них не дослухаються, то громадські організації готові на активні акції протесту.´

 Поділитися