MENU

Подібні статті

Керманичі України «не зацікавлені» у розвитку культурного життя громадиВідкрите звернення від депутатів Чермалицької сільської радиНавчайся, контролюй, перемагай: триває проект «Впливаємо на владу разом»Правовий експерт ХПГ провів тренінг з прав людини для активістів ромської громадиУ Мукачеві започатковано перший орган самоорганізації ромської громадиЧи маємо право знати, на яких умовах і кому передається земля територіальної громади?Торгівля людьми: українці дедалі частіше експлуатують українцівЧи маємо право знати, на яких умовах і кому передається земля територіальної громади?Конкурс для громадських організацій та ініціативних груп «До добробуту через розвиток громади».Як відповідає влада на запити громади?Братська дружба в дії: у Тулі зарізано голову української громадиКонтроль за владою з боку громади через мережу громадянського представництваДослідження про дотримання прав людини та основних свобод, гарантованих Конституцією України, в Кривбасі, визначення їх причин та можливих наслідків для країниУ статті "Переполох у ромському таборі", опублікованій у нашій газеті 21 квітня 2004 р. у №5(47), повідомлялося про надзвичайний вчинок "охоронців порядку" щодо ромської громади у с. Велика Добронь, що на Закарпатті, проте ніяких заходів владними структурами не було вжито, як і не повідомлено про результати слідства людям, яких образили, хоч потерпілі зверталися у районну прокуратуру зі скаргоюЗаява Релігійної громади Свято-Миколаївської церкви м. Полтави Полтавської Єпархії Української православної церкви Київського патріархату"Просимо допомогти полтавчанам реалізувати своє право на інформацію в повному обсязі. У Полтаві не транслюються передачі "5 каналу". Оператори кабельного телебачення бояться його включати, хоч дуже багато бажаючих дивитися "канал чесних новин", - йдеться у зверненні представників громади м. Полтави до голови Полтавської облдержадміністрації О. Удовиченка та народного депутат України А. Кукоби.Проект навчання громади основам самоврядування стартував на Полтавщині.Вбивство лідера громади біженців Вінниці розкритоВбивство лідера громади біженців Вінниці! Ми вимагаємо правди!Проблеми ромської громади в Україні

Земельна клептократія на Тернопільщині

22.03.2010 | www.helsinki.org.ua
Олександр Степаненко

Про моторошні факти обкрадання сільської громади державними чиновниками стало відомо під час виїзного прийому тернопільської приймальні УГСПЛ у селі Малі Чорнокінці Чортківського району, що на Тернопільщині.

Селян, що зібралися у приміщенні сільської ради, збентежили повідомлення про два владних розпорядження, котрими  62,5 гектари сільськогосподарських земель запасу та резервного фонду на території  сільської ради передається у приватну власність 34 невідомим громадянам, жоден з яких не мешкає не те що у селі, але й у районі - але кожен з них безкоштовно отримує у приватну власність 1,7 – 2,0 гектари родючої землі!

Як з’ясовується, Голова Чортківської РДА Тарас Капуста впродовж останніх місяців підписав два розпорядження: „про відведення земельних ділянок у власність громадян для ведення особистого селянського господарства за межами населеного пункту на території Малочорнокінецької сільської ради”. Землі, про які йдеться, споконвіку належали сільським господарям, у 1939 році були відібрані до колгоспу, а після  розпаювання колгоспних земель включені до резервного фонду.  Правовою підставою для приватизації земель районні посадники вважають п.12 Перехідних положень Земельного Кодексу. Згідно цього пункту до  розмежування  земель  державної  та  комунальної  власності повноваження щодо розпорядження  землями за межами населених  пунктів здійснюють місцеві органи виконавчої влади.

При цьому з сільською громадою та місцевим самоврядуванням ніхто плани тієї лихої приватизації, звісно ж, не обговорював і не погоджував – їх просто поставили перед фактом – „от наші декретики про вашу землю, ознайомтеся, посполиті!”....

Чи не найбільш обурює селян те, що ніхто з них – навіть ті, хто по 30 – 40 років пропрацював у колгоспі! – не отримав у ході паювання колгоспних земель паю площею 2,0 га! Середній розмір земельного паю у Малих Чорнокінцях – усього лиш 0,67 га. Люди питають, які заслуги мають ті невідомі люди перед державою та селом, що отримують від пана Капусти з компанією такий щедрий дарунок? Що отримує в результаті приватизації  62 гектарів чорнозему сільська громада, місцевий бюджет, держава? А якщо ані село, ані держава не збагатилася у цій афері - то хто збагатився? 

Селяни наводили чимало свідчень про махінації з паями та приватизацією земель у багатьох інших селах району - деякі з земельних спорів між сільськими громадами та РДА розглядаються вже на рівні Верховного адміністративного суду України... Це тоді як райадміністрацією практично не розпочато процес розмежування земель комунальної та державної власності, розроблення містобудівної документації, схем екологічної мережі, винесення у натуру водоохоронних зон тощо.

Схоже на те, що власні повноваження у сфері земельної політики районні посадники бачать лише у справі приватизації земель за „сірими схемами”. Зрозуміло -  й собі та своїм близьким не на шкоду.... Та чи не час вже зупинити це свавілля?

Звісно ж, тернопільська приймальня УГСПЛ готова надати безкоштовну консультативну допомогу мешканцям малих Чорно кінців у захисті їхніх соціально-економічних прав.

Олександр Степаненко, голова ГО „Гельсінська ініціатива-ХХІ”, координатор тернопільської приймальні УГСПЛ

 Поділитися