MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Не така страшна реадмісія, як її малювали ЗМІ

23.03.2010   
Ольга Веснянка

Угода між Україною та ЄС щодо реадмісії громадян третіх країн та осіб без громадянства вже діє. Втім, реадмітованих – одиниці, запевняють захисники прав біженців і шукачів притулку.

Правозахисники нагадують: в медіа прогнозували вислання до України сотень тисяч іноземців із неврегульованим статусом. Втім, так не сталось. «Названі кількості осіб, що їх реадмітують до України цього року, є дуже перебільшеними. За 3 місяці реадмітували одиниці, не більше 30 осіб»,- сказала «Німецькій хвилі» радник проекту по Східній Європі Європейської Ради з питань біженців і вигнанців Юлія Зельвенська. Ще до 1 січня цього року вже діяли такі двосторонні договори з прикордонними державами-членами ЄС.

За словами Зельвенської, сама процедура дуже складна. Щоб реадмітувати людину зі старої країни-члена ЄС, як-от Німеччини, слід індивідуально розглядати кожну справу. Дивитись, чи потрібен людині міжнародний захист. Якщо це ФРН, то держава має перевіряти справу особи спільно з посольством та МВС чи іншим відповідальним за реадмісію органом. Зельвенська наводить приклад – за минулий рік і за угодою між РФ та Нідерландами реадмітували лише 30 осіб.

В Українській Раді з питань біженців кажуть: обговорюючи Угоду про реадмісію між Україною та ЄС, слід зосередитись на справжніх змінах, які принесе із собою втілення Угоди, а не лише поширювати ксенофобські настрої щодо іноземців. Представники Ради, наприклад, занепокоєні, що завдяки Угоді до України можуть повернути шукачів притулку з Євросоюзу. Тоді як «Україну не можна вважати безпечною для тих, кому потрібен захист».

23.03.2010

 Поділитися