MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Редактор «Нової газети» Дмитро Муратов передає Нобелівську Медаль на користь українських біженцівВирішення судами колізії щодо притягнення шукачів притулку, які перебувають під слідством, до адміністративної відповідальності за нелегальне проживання (розповсюджується і на іноземців, які не є шукачами притулку)Перша перемога адвоката ХПГ у справі відомої правозахисниціМіжнародний день біженців: Україна знову видає політемігрантів. (ВІДЕО прес-конференції)Біженці – люди з вирваним корінням. Необхідно допомогти їм вкоренитисяЧисло внутрішніх біженців в Україні перевищує 100 тисяч. Приблизно стільки ж мігрували до РосіїБіженці та вимушені переселенці в Україні, рік 2014-й: проблеми й викликиПідписано зміни до закону про захист біженцівБФ «Рокада» змушений припинити роботу єдиного в Україні Інтеграційного центру для біженцівООН визначила: Україна небезпечна для біженцівПрес-клуб «Життя біженців в Україні: без надії на порятунок»Україна – небезпечна країна для біженцівБіженці: українські міфи та реальністьООН вражена «грубим порушенням» прав біженців в УкраїніАгентство ООН у справах біженців глибоко занепокоєне долею двох біженців, затриманих в УкраїніДо 5 липня приймаються заявки на тренінг «Національні меншини та біженці в українських медіа»Українська рада з питань біженців оприлюднює звернення шукачів притулку з Cомалі в УкраїніЧого очікувати від нового закону про біженців?Права людини в Україні 2009–2010. XXII. Захист прав іноземців, біженців та шукачів притулкуП’ята річниця примусового видворення 11 узбецьких біженців – чи повториться їх історія знову?

Не така страшна реадмісія, як її малювали ЗМІ

23.03.2010   
Ольга Веснянка
Угода між Україною та ЄС щодо реадмісії громадян третіх країн та осіб без громадянства вже діє. Втім, реадмітованих – одиниці, запевняють захисники прав біженців і шукачів притулку.

Угода між Україною та ЄС щодо реадмісії громадян третіх країн та осіб без громадянства вже діє. Втім, реадмітованих – одиниці, запевняють захисники прав біженців і шукачів притулку.

Правозахисники нагадують: в медіа прогнозували вислання до України сотень тисяч іноземців із неврегульованим статусом. Втім, так не сталось. «Названі кількості осіб, що їх реадмітують до України цього року, є дуже перебільшеними. За 3 місяці реадмітували одиниці, не більше 30 осіб»,- сказала «Німецькій хвилі» радник проекту по Східній Європі Європейської Ради з питань біженців і вигнанців Юлія Зельвенська. Ще до 1 січня цього року вже діяли такі двосторонні договори з прикордонними державами-членами ЄС.

За словами Зельвенської, сама процедура дуже складна. Щоб реадмітувати людину зі старої країни-члена ЄС, як-от Німеччини, слід індивідуально розглядати кожну справу. Дивитись, чи потрібен людині міжнародний захист. Якщо це ФРН, то держава має перевіряти справу особи спільно з посольством та МВС чи іншим відповідальним за реадмісію органом. Зельвенська наводить приклад – за минулий рік і за угодою між РФ та Нідерландами реадмітували лише 30 осіб.

В Українській Раді з питань біженців кажуть: обговорюючи Угоду про реадмісію між Україною та ЄС, слід зосередитись на справжніх змінах, які принесе із собою втілення Угоди, а не лише поширювати ксенофобські настрої щодо іноземців. Представники Ради, наприклад, занепокоєні, що завдяки Угоді до України можуть повернути шукачів притулку з Євросоюзу. Тоді як «Україну не можна вважати безпечною для тих, кому потрібен захист».

23.03.2010

 Поділитися