MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Депутати запустили зміни до Конституції щодо нових виборів

01.04.2010    джерело: pravda.com.ua
Вибори до місцевих рад пропонується провести 27 березня 2011 року та збільшити строк повноваження депутатів до п’яти років

Верховна Рада відправила законопроект щодо зміни дати виборів та строку повноважень  мерів, місцевих та селищних рад до Конституційного суду.

За відповідну постанову проголосували 401 депутат.

Згідно із постановою, проект закону про зміни до конституції щодо строків повноважень Верховної Ради Криму, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів навправлено до КС як невідкладний.

КС має розглянути законопроект до 15 червня 2010 року.

Згідно з самим законопроектом, вибори до місцевих рад пропонується провести 27 березня 2011 року та збільшити строк повноваження депутатів до п’яти років.

Водночас спікер парламенту Володимир Литвин зазначив, що дата виборів може бути уточнена з огляду на готовність до виборів.

Згідно із постановою, Верховна рада має розглянути зміни до Конституції на цій та наступній сесії Верховної ради після отримання висновку КС.

http://pravda.com.ua/news/2010/04/1/4903280/

Нагадаємо, що 5 активістів альянсу „Майдан” уже подали позов до Окружного адмiнiстративного суду Києва з вимогою скасувати рішення Верховної Ради про скасування місцевих виборів, призначених на 30 травня 2010 року, та й деякі інші громадські організацій заявили про намір судитися з Верховною Радою щодо рішення про скасування місцевих виборів.

Згідно з результатами опитування Комітету виборців України, в котрому взяли участь 69 політичних експертів та журналістів з 16 регіонів України, переважна більшість опитаних експертів (76%) ставляться негативно до скасування місцевих виборів, і вважають, що таке рішення парламенту суперечить Конституції України.

 Поділитися