MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Експерти: У КС нема підстав визнати нову коаліцію легітимною

08.04.2010    джерело: ua.glavred.info
Політологи Анатолій Луценко, Михайло Погребинський і Віктор Небоженко сумніваються, що Конституційний суд має підстави визнати нову коаліцію легітимною

Політологи сумніваються, що Конституційний суд має підстави визнати нову коаліцію легітимною. Як повідомляє УНІАН, таку думку сьогодні на прес-конференції в Києві висловили політологи Анатолій Луценко, Михайло Погребинський і Віктор Небоженко.

Зокрема, на переконання Луценка, якщо нове коаліційне формування буде визнане конституційним, то це дуже великий крок назад від європейських стандартів. «Це потягне за собою повну дестабілізацію парламенту через рік, оскільки ця система не передбачає політичної відповідальності, у тому числі перед виборцями. Це приведе до того, що ця конструкція почне руйнуватися зсередини сама по собі», - сказав експерт.

Водночас Погребинський з цього приводу наголошує, що він не знає, «яка логіка може бути, аби виправдати конституційність цієї коаліції».

Проте він підкреслив, що у разі ухвалення рішення про нелегітимність коаліції це стане ознакою дестабілізації.

Він також погодився з колегою, що «ті, хто сьогодні хоче легітимізації коаліції, через рік-два кричатимуть «ґвалт».

За словами Небоженка, у разі позитивного рішення у справі про порядок формування коаліції на основі індивідуального членства депутатів Конституційний Суд може втратити до себе довіру і припинити існування як таке.

Нагадаємо, 8 квітня, КС оприлюднить рішення у справі щодо можливості безпосередньої участі окремих народних депутатів України у формуванні коаліції депутатських фракцій.

 Поділитися