MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Винних у викраденні українців міліціонерів досі не покарано

21.04.2010    джерело: www.helsinki.org.ua
21 квітня відбулась прес-конференція, присвячена поверненню «григоріопольських в’язнів» в Україну

21 квітня 2010 року в російському агентстві міжнародної інформації «РИА Новости» відбулась прес-конференція, присвячена поверненню «григоріопольських в’язнів» в Україну. Нагадаємо, що українців було викрадено міліціонерами та передано до Придністров’я, де вони зазнали катувань. Правоохоронці, які вчинили викрадення, досі не понесли жодного покарання.

Як це сталося?

Влітку 2009  року трьох мешканців села Самійлівка Фрунзівського району Одеської області – Ігора Коваля, Романа Готко та Юрія Бондаренко міліціонери місцевого райвідділу міліції нелегально перевели без паспортів через кордон України з Придністровським регіоном Республіки Молдови, де чоловіків арештували. Як виявилось пізніше, українці невинуваті злочині, в якому їх підозрювали міліціонери.

В СІЗО  Григоріополя українці провели майже рік. За цей час їм довелося зазнати катувань та нелюдського поводження.

Нещодавно їм дивом вдалося повернулися до України, і тепер вони прагнуть відновити справедливість та зробити все для того, аби винні у їх викраденні міліціонері понесли справедливе покарання.

Чому винні у злочині досі не покарані?

Слід підкреслити, що Міністерство внутрішніх справ факт порушення закону з боку своїх працівників визнало. До них було застосовано дисциплінарне стягнення, а матеріали передані до прокуратури.

На міліціонерів була заведена кримінальна справа, яку взяла під свій контроль Генеральна прокуратура. Проте на цьому все зупинилося. Про результати розслідування невідомо як постраждалим Ігор Ковалю, Роману Готко та Юрію Бондаренко, так і правозахисникам, які взялися їм допомагати.

Як зазначив Євген Захаров, співголови Харківської правозахисної групи: «Цей волаючий випадок порушення прав людини має бути ретельно розслідуваний. Фактично ми маємо дві справи: катування, незаконне утримання під вартою та покарання без вини в судовому порядку в самопроголошеній Придністровській республіці і сприяння у скоєнні цих злочинів українськими міліціонерами, які вчинили незаконні дії в порушення  всіх правил. Необхідним є аналіз інших випадків подібної «співпраці» українських і придністровських правоохоронців».

 Поділитися