MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Брутальні порушення ключових прав людини

13.05.2010   
Інна Сухорукова
Дії МВС грубо порушують ст.42 Конституції України – «Право на здійснення підприємницької діяльності». А також основні конституційні права громадян України на свободу слова і свободу мирних зібрань.

11 травня політична опозиція на чолі з Юлією Тимошенко вирішили провести в Києві мітинг протесту проти дій уряду і Президента України В. Януковича.

Члени Блоку Юлії Тимошенко, ВО «Свобода» та інші опозиційні сили з різних регіонів України, планували організовано виїхати до Києва. Для цього вони намагалися орендувати автобуси приватних автоперевізників.

Але зробити це вдалося не всім. В різних регіонах країни відбувалися однакові події.

Як повідомляє Харківська обласна організація партії «Реформи і порядок», одинадцять підприємств автоперевізників відмовилися заключати договори, посилаючись на погрози ДАЇ не надати порушникам ліцензії на 2011 рік.

Аналогічні повідомлення ми отримали із Львова, Хмельницького, Полтави, Кременчука. Про тиск на автоперевізників повідомила також регіональна тернопільська організація БЮТу. А керівництво ВО Свобода в Львівській області повідомило, що зі Львова мало їхати 400 осіб у восьми автобусах, а доїхали до Києва лише п’ять автобусів і то з великим труднощами. Крім того, не виїхали автобуси із Стрия, Дрогобича, Сколе. Ті, хто міг, діставалися до Києва звичайним транспортом.

Відомо також, що у Харкові працівники ДАЇ відібрали технічні талони у 2-х водіїв мікроавтобусів, які повинні були везти 35 членів БЮТ до Києва.

Одностайність заборон і перепон по всій території України дає всі підстави вважати, що це вказівка з Києва.

Такі дії МВС грубо порушують ст.42 Конституції України – «Право на здійснення підприємницької діяльності». А також основні конституційні права громадян України на свободу слова і свободу мирних зібрань.

Порушення основних прав і свобод громадян є безпрецедентними в Україні за останні 5 років і абсолютно недоречними з точки зору здорового глузду.

Таким чином, запровадження цензури на телеканалах і грубе порушення основних громадських прав складаються в дуже небезпечну низку подій, який, якщо матимуть подальший розвиток, залишить Україну поза кордонами цивілізованого світу. В чому будь-яка українська влада не може бути зацікавленою.

 Поділитися