MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Відкрите звернення Української Гельсінської спілки з прав людиниЕкологи просять Платіні зупинити побиття харків’ян «задля» Євро-2012Акція солідарності з харків’янами проти міліцейського свавілля у справі вирубки ЛісопаркуЗаявление харьковских журналистовНа учасників акції проти вирубки дерев в Харкові напали 30 невідомихЗаявление А. Ведмидского ЭГО Печенеги о событиях на месте вырубки паркаАкція солідарності з харківянами проти міліцейського свавілля у справі вирубки ЛісопаркуУ Харкові вирубують відомий парк. Люди воюють з міліцією та бульдозерамиХарків’яни! Долучайтесь до збору підписів на захист Лісопарку!Президенту Украины: Спасите наш Парк Горького!Госэкоинспекция проверит законность вырубки деревьевВідповідь Міністерства навколишнього природного середовища на запит щодо харківського Парку ім. ГорькогоЭволюция проекта дороги через Парк ГорькогоДокументи на дорогу через Парк ГорькогоНочное нападение на защитников парка в ХарьковеГод существования «Зеленого фронта»: итоги и перспективыЗащитники парка Горького у здания облгосадминистрации (8:20)Сьогодні їх, а завтра – васСегодня в Харькове – пикет против неправомерных действий милицииВідкрите звернення Української Гельсінської спілки з прав людини: Міліція виконує незаконні вказівки

Вирубка дерев і затримання їхніх захисників у Харківському центральному парку

28.05.2010   
Євген Захаров
28 травня зранку міліція затримала 12 захисників дерев в харківському парку ім. Горького.

 

Сьогодні приблизно о сьомій годині ранку до місця вирубки дерев у центральному харківському парку імені Горького приїхало близько 50 молодиків міцної статури з бейджиками «муніціпальна охорона» і міліціонери. Молодики взялися за руки і ланцюгом стали відтісняти захисників дерев. Ті так само взялися за руки в коло і намагалися залишатися на місці. Тих, хто опирався найбільше,  міліція по одному затримувала. Загалом затримали 9  молодих людей, в тому числі представника ХПГ. Їх доставили до Дзержинського райвідділу і обвинуватили в адміністративному правопорушенні за статтею 185 КоАП – злісна непокора працівнику міліції під час виконання ним службових обов’язків. Проте міліції ніхто не опирався. А що таке «муніціпальна охорона», невідомо. На питання «хто ви такі?» відповідають «муніціпальна охорона», на прохання пред’явити посвідчення відповідають, що посвідчень не мають. Міліціонери на питання, що це за муніціпальні охоронці, відповідають, що вони не знають. Трохи пізніше міліція затримала ще трьох захисників дерев. Суд тривав більше двох годин, рішення поки що не прийняте. Продовження процесу в понеділок 31 травня.

Нагадаємо, що рішення про виділення земельної ділянки (9,9218 га) «для будівництва автороги», готельного комплексу та супутніх  було ухвалене Харківською міською радою ще 27 лютого 2008 року. Тоді зелені насадження вдалося рятувати. І ось 19 травня, проігнорувавши погляд громадськості, Харківський міськвиконком ухвалив рішення "Про видалення зелених насаджень на ділянці будівництва автодороги від вул. Сумської до вул. Новгородської (в районі вул. Білій Акації) в м. Харкові ". 20 травня дерева почали рубати. Виявилося, що з усього пакету документів, необхідних для рубки дерев у лісорубів є тільки оце рішення міськвиконкому.

Знищення зелених насаджень є незаконним. Харківська міська влада проігнорувала вимоги Закону «Про планування і забудову територій», в якому ретельно виписана процедура узгодження з місцевою громадою проектів забудов шляхом проведення громадських слухань (статті 30.2 – 30.7). Невідомо, чи була проведена обов’язкова державна експертиза проекту.  

Намагання харків’ян захистити дерева зустріло відверте насильство з боку міліції, лісорубів та невідомої «муніціпальної охорони». При цьому працівники органів внутрішніх справ не втручалися і спокійно спостерігали за побиттям молодих людей, які протестували проти незаконних дій.

Таким чином, міська влада безкарно вчиняє незаконні дії за потурання міліції та повної бездіяльності прокуратури, і це супроводжується насильством щодо активних громадян.

Оперативна інформація (у т.ч. відеохроніки) про події у парку ім.Горького постійно оновлюється за адресою www.pryroda.in.ua/stepan/tag/park-gorkogo.

 

 

 

 

 

 Поділитися