MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Протести в Києві в зв’язку з загибеллю студента в міліції

01.06.2010   

Більше 200 студентів і небайдужих людей зібралися в Києві біля Шевченківського ГУ МВС з вимогою покарати вбивць Ігора Індило та зупинити практику катувань в міліції. Їх  звернення  починається  словами  "Не  хочемо  падати  -  не хочемо вмирати!"

За повідомленням Німецької хвилі, організатори акції протесту збирались вимагати, серед іншого, створення спеціальної слідчої парламентської комісії, встановлення громадського контрою за слідством про загибель студента й звільнення причетних до його смерті. Студент Ігор Індил загинув під час затримання в Шевченківському райвідділку, куди він самостійно прибув на вимогу дільничного міліціонера увечері. А вже зранку міліція запропонувала батькам затриманого забрати його тіло з моргу.

За версією міліції, студент "кілька разів сам упав і вдарився". Координатор акції Євгенія Малих повідомила "Німецькій хвилі", що список вимог буде розширений, оскільки в цьому відділку міліції, в Києві та по цілій країні зафіксовано, як вона стверджує, цілу низку випадків зґвалтувань, катувань та знущання із затриманих. Координатор сказала, що київську акцію підтримала громадськість в регіонах, і вона має відбутися перед головними управліннями міліції одночасно у 18 містах держави.

За матеріалами Німецької хвилі та інформацією учасників

 

 Поділитися