MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Глава СБУ стал членом Высшего совета юстицииЗагрози, закладені у проекті нової судової реформи, можуть переважити його досягненняПредставники ПАРЄ наполягають на повторному розгляді законопроекту щодо судової реформиВенеціанська комісія розгляне судову реформу Януковича не раніше вересняЕксперт: помилки в судовій реформі можуть дорого обійтися суспільствуНа Лавриновича чекають у Страсбурзі, аби поговорити про долю Верховного судуКоаліція не дочекалась висновку Венеціанської комісіїАркадий Бущенко: судьи выпрашивали этого изнасилования 20 летНовий Закон про судоустрій: швидке і неякісне правосуддя від розумних, але залежних суддівПолітичне правосуддяВідкрите звернення до Президента України щодо ветування Закону України „Про судоустрій і статус суддів”Ні Політизації Правосуддю!Правосуддя під контролем ПрезидентаНовий закон про судоустрій обмежить доступ українців до судуПравозахисники прогнозують посилення безладу в судочинствіСудова реформа: крок вперед і два назадСША радять Україні змінити закон про судоустрійВерховний суд подає до суду на КабмінЕксперти Венеціанської комісії: «Дуже важко збагнути логіку змін, що відбулися в українському правосудді шляхом його реформування»Янукович вивів Хорошковського зі складу Вищої ради юстиції

Северінсен: пропозиції Януковича мають «пройти» Венеціанську комісію

01.06.2010    джерело: www.unian.net
Колишній співдоповідач Парламентської Асамблеї Ради Європи по Україні Ханна Северінсен вважає, що пропонований Президентом Януковичем законопроект щодо судової реформи має отримати висновок Венеціанської комісії

 Колишній співдоповідач Парламентської Асамблеї Ради Європи по Україні (в 1995-2007 рр.) Ханна Северінсен вважає, що пропонований Президентом Януковичем законопроект щодо судової реформи має отримати висновок Венеціанської комісії.

Про це йдеться в заяві Х. Северінсен стосовно судової реформи в Україні, переданій УНІАН.

“Я ознайомилася з пропозиціями щодо судової реформи, які подав Президент України В.Янукович. Вони назріли вже давно, але, на превеликий жаль, є низка питань, які викликають серйозну стурбованість”, - зазначає колишній доповідач ПАРЄ.

“Перше і найголовніше, реформа обмежується змінами до законів і не зачіпає положення Конституції, не дивлячись на численні рекомендації Парламентської Асамблеї Ради Європи та Венеціанської комісії”, - зазначає Х. Северінсен і додає: “Будь-яка реформа без змін до Конституції з точки зору судоустрою буде недосконалою та незавершеною”.

По-друге, відзначає вона, “законопроектом пропонується подальше розширення повноважень Вищої ради юстиції – дозволити їй призначати та звільняти голів судів. З чинним складом ВРЮ це може знищити незалежність судів. По-третє, законопроектом пропонується встановити малу кількість членів ради суддів, при цьому вони матимуть широкі повноваження, включаючи призначення голови Державної судової адміністрації. Це може призвести до створення контролю над Радою Суддів через маніпуляцію з вибором її членів. По-четверте, необхідно вивчити питання щодо подальшої спеціалізації судової системи та щодо радикального зменшення повноважень Верховного Суду, що не було підтримано у висновках Венеціанської комісії стосовно попереднього законопроекту із судової реформи у березні 2010 р.”.

На переконання Х. Северінсен, “головним є те, що законопроект, запропонований Президентом, повинен пройти повну процедуру розгляду парламентом, а не бути прийнятий поспіх, як це трапилося нещодавно зі змінами щодо закону про Вищу раду юстиції. Перед остаточним затвердженням парламентом закон повинен бути представлений на розгляд Венеціанської комісії, а її рекомендації повинні бути враховані”.

Як повідомляв УНІАН, у Верховній Раді 31 травня 2010 року було зареєстровано проект закону про судоустрій і статус суддів, поданий Президентом України В.Януковичем.

31 травня на засіданні робочої групи з питань судової реформи Президент заявив, що ухвалення та реалізація положень проекту нового закону про судоустрій і статус суддів стане основою подальшого проведення реформи судочинства.

 Поділитися