MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Витверезники порушують право людини на приватність

10.06.2010    джерело: www.helsinki.org.ua
Столичне управління МВС повідомило про бажання відновити дію витверезників.Нажаль керівництво Головного управління МВС України забуває про те, що існування таких закладів є порушенням права людини на приватність.

Після трагічної смерті студента в Києві в Шевченківському райвідділі міліції, столичне управління МВС повідомило про бажання відновити дію витверезників.

Нажаль керівництво Головного управління МВС України забуває про те, що існування таких закладів є порушенням права людини на приватність.

За словами Володимира Яворського, виконавчого директора Української Гельсінської спілки з прав людини: «Примусове лікування, в даному випадку від алкогольного сп’яніння, не виправдане, і є необґрунтованим втручанням в приватне життя людини. Адже примусове лікування можливо лише щодо тих хвороб, які  несуть безпосередню загрозу іншим людям. Мова йде, наприклад, про інфекційні хвороби.

Міліція може затримувати п’яних людей, якщо вони порушують громадський порядок, ображають людську гідність. Тобто вона має право їх затримувати, але не примусово лікувати.

В Європейському суді з прав людини були виправдані затримання осіб, пов’язані зі сп’янінням. Але коли мова йде про те, що їх забирають і утримують силоміць в лікувальних закладах, то тут є порушення свободи людини».

 Поділитися