MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Справу Януковича розглядає суд

15.06.2010    джерело: www.bbc.co.uk

У вівторок 15 червня заплановане попереднє судове слухання за позовом Володимира Волосюка до Віктора Януковича.

Позивач вимагає вибачень за те, що український президент зробив заяву «про заперечення Голодомору як геноциду українського народу».

Володимир Волосюк з Хмельницька вважає, що «знищення українського народу сталінським режимом» - достатній привід для того, щоб президент Віктор Янукович щонайменше вибачився за те, що наприкінці квітня сказав у Страсбурзі про Голодомор.

На сесії Парламентської асамблеї Ради Європи Віктор Янукович заявив, що Голодомор називати геноцидом одного конкретного народу неправильно і несправедливо.

Цим Віктор Янукович викликав чимало критики представників опозиції, зате російський президент Дмітрій Мєдвєдєв під час візиту до Києва під об’єктивами телекамер запалив свічку на церемонії вшанування жертв Голодомору.

Жертва кон’юнктури?

Житель Хмельницька Володимир Волосюк, 1942 року народження, як і чимало інших українців, не допускає жодних політичних компромісів щодо оцінок Голодомору:"Мого батька батько загинув від голодомору. Він поїхав в Одесу на заробітки і не повернувся".

"Ми не можемо дійти до людей іншим шляхом, тому такий шлях, який обрали люди, шляхом подавання позивів, є абсолютно виправданим"

Ю.Кармазін, НУНС

Депутат від фракції Наша Україна Народна Самооборона Юрій Кармазін пропонує внести зміни до закону про Голодомор, визначивши його як геноцид українського народу і злочин комуністичної партії.

Юрій Кармазин заявив в інтерв’ю Українській службі Бі-Бі-Сі, що тема голодомору почала зникати із засобів масової інформації. Тому, на його думку, такі позови від громадян і є способом донесення позиції: "Ми не можемо дійти до людей іншим шляхом, тому такий шлях, який обрали люди, шляхом подавання позивів, є абсолютно виправданим. Єдине що - наскільки він ефективним буде?"

В ефірі одного з українських телеканалів, 1+1, було показано матеріал про Голодомор, який за місяць до цього було знято з ефіру, що викликало чимало коментарів щодо насаджування цензури.

Нова влада - нові оцінки

Перший раз інформаційним приводом були якраз заяви Віктора Януковича в Страсбурзі; цього разу вже заяви представника Партії регіонів Василя Кисельова, який запропонував Верховній Раді прибрати із закону поняття геноцид.

Ще один представник парламентської коаліції, депутат комуніст Олександр Голуб, стверджує, що президент свої заяви стосовно Голодомору вибудував, спираючись на підтримку населення.

"На мій погляд, нормальна точка зору, яку висловив президент, спираючись на суспільну думку і на підтримку більшості населення. Я думаю, що через певний термін будуть внесені зміни до діючого законодавства".

Житель Хмельницька Володимир Волосюк задоволений, що суд призначив попереднє засідання за позовом до президента Віктора Януковича. Водночас Володимир Волосюк не впевнений, що на суд не буде впливу.

"Думаю, що в нас система влади, СБУ, прокуратура, судді, міліція повністю залежать від верхів влади. Тобто повністю залежать від президента і його оточення. Так у нас було за кожної системи влади".

 Поділитися