MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

«Стоп цензурі!»: учасники руху вимагають звільнити працівника УДО, який застосував силу до журналіста СТБ

16.06.2010    джерело: www.telekritika.ua

Черговий прояв незаконних дій проти працівників ЗМІ є наслідком безкарності попередніх випадків. Офіційна заява руху

15 червня Україна стала свідком чергового прояву насильства до журналістів.

Співробітник Управління державної охорони застосував силу проти журналіста каналу СТБ Сергія Андрушка, що висвітлював участь президента України у відкритті ХХІІ Міжнародної агропромислової виставки «Агро-2010».

Сергій Андрушко висвітлював подію та був на ній акредитований як журналіст, і силовий захід щодо нього було застосовано під час виконання ним своїх професійних обов’язків.

Зазначене дає всі підстави говорити, що у діях охоронців є ознаки складу злочину, передбаченого статтею 171 Кримінального кодексу України - перешкоджання законній діяльності журналіста

З огляду на те, що співробітник Управління державної охорони бачив і розумів, що перед ним стоїть журналіст, ми не вважаємо за можливе з боку УДО обмежитися вибаченням.

Черговий прояв незаконних дій проти працівників ЗМІ є наслідком безкарності попередніх випадків, коли чиновники дозволяли собі викидати журналістські мікрофони у смітник, а співробітники правоохоронних органів вчиняти насильство над журналістами.

У зв’язку з цим рух «Стоп цензурі!» вимагає:

- оприлюднити прізвище співробітника УДО, що застосував силу до журналіста каналу СТБ Сергія Андрушка;

- звільнити цього співробітника з Управління державної охорони;

- порушити щодо нього кримінальну справу за перешкоджання законній професійній діяльності журналіста;

- провести перевірку законності відмови у порушенні кримінальної справи за всіма попередніми заявами журналістів про перешкоджання їм у виконанні професійній діяльності.

«Стоп цензурі!» закликає ЗМІ України приєднуватися до цієї заяви, републікуючи її в своїх виданнях.

Громадський рух журналістів "Стоп цензурі!"

P.S. Також українські журналісти направили колективний інформаційний запит до голови Адміністрації Президента Сергія Льовочкіна  щодо даного інциденту. На підставі статей 9, 10, частин 4, 11 статті 30 Закону України «Про інформацію» та частини 3 статті 296 Цивільного Кодексу України, вони просять повідомити прізвище, ім’я, по-батькові та звання співробітника УДО, що застосував силу проти журналіста телеканалу СТБ Сергія Андрушка та своїми діями перешкоджав йому виконувати професійні обов’язки; а також оприлюднити результати  внутрішнього розслідування даного  інциденту та санкції, застосовані  за його підсумками. 

фото тут- ІнтерМедіаКонсалтинг

 

На сайті Президента повідомляється, що „Правоохоронця – учасника конфлікту з журналістом СТБ Сергієм Андрушком, відсторонено від виконання службових обов’язків

Представника правоохоронних органів, котрий учора, 15 червня, був учасником конфлікту з журналістом телеканалу СТБ Сергієм Андрушком, відсторонено від виконання службових обов’язків на час проведення розслідування. 

http://president.gov.ua/news/17384.html

 Поділитися