MENU

Подібні статті

Експерт: помилки в судовій реформі можуть дорого обійтися суспільствуВенеціанська комісія розгляне судову реформу Януковича не раніше вересняПредставники ПАРЄ наполягають на повторному розгляді законопроекту щодо судової реформиЗагрози, закладені у проекті нової судової реформи, можуть переважити його досягненняСеверінсен: пропозиції Януковича мають «пройти» Венеціанську комісіюГлава СБУ стал членом Высшего совета юстицииКоаліція не дочекалась висновку Венеціанської комісіїАркадий Бущенко: судьи выпрашивали этого изнасилования 20 летНовий Закон про судоустрій: швидке і неякісне правосуддя від розумних, але залежних суддівПолітичне правосуддяВідкрите звернення до Президента України щодо ветування Закону України „Про судоустрій і статус суддів”Ні Політизації Правосуддю!Правосуддя під контролем ПрезидентаНовий закон про судоустрій обмежить доступ українців до судуПравозахисники прогнозують посилення безладу в судочинствіСудова реформа: крок вперед і два назадСША радять Україні змінити закон про судоустрійВерховний суд подає до суду на КабмінЕксперти Венеціанської комісії: «Дуже важко збагнути логіку змін, що відбулися в українському правосудді шляхом його реформування»Янукович вивів Хорошковського зі складу Вищої ради юстиції

На Лавриновича чекають у Страсбурзі, аби поговорити про долю Верховного суду

05.07.2010 | www.dw-world.de

Наступного тижня експерти Венеціанської комісії Ради Європи очікують візиту українського міністра юстиції Олександра Лавриновича. На зустрічі йтиметься передовсім про судову реформу в Україні.

Попередні висновки Венеціанської комісії щодо проекту закону про судоустрій є неоднозначними. У комісії нарікають, що часу на розгляд документу було обмаль – законопроект був переданий до Страсбурга лише 15 червня. Його було розглянуто за прискореною процедурою. Висновки неоднозначні. Позитивно експерти Ради Європи сприйняли той факт, що було враховано чимало висловлених ними раніше рекомендацій. Але є й суттєвий «мінус», сказав в інтерв’ю Deutsche Welle віце-президент комісії Томас Маркерт. «Система суддівського самоврядування видається нам надто складною. Крім того, надто великим є вплив Верховної Ради», - зауважує експерт.   

Нівелювання ролі Верховного суду – «проблемний момент»

Критично у Страсбурзі поставилися до намірів нівелювати роль Верховного суду. «Його функції передадуть вищим спеціалізованим судам, він фактично виконуватиме роль спільного сенату спеціалізованих судів з метою уніфікації права, а суддів Верховного суду розподілять між спеціалізованими судами.  Цей перерозподіл ми вважаємо проблематичним», - сказав Маркерт. За словами експерта, пропозиції щодо нівелювання Верховного суду викликають запитання. У Венеціанській комісії розуміють побоювання опонентів такого рішення щодо можливих його політичних мотивів.

Томас Маркерт наголошує: судова реформа назріла давно і нинішній її проект містить багато позитивних нововведень. Але існують і ризики, попереджає експерт. Дізнатися більше про мотиви тих чи інших новацій та висловити свої застереження у Венеціанській комісії сподіваються під час зустрічі з міністром юстиції Лавриновичем. Якщо, звісно, закон таки не «проштовхнуть» через Раду раніше.

Євген Тейзе

 Поділитися