MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Українська Рада з питань біженців стурбована затриманнями шукачів притулку з УзбекистануУкраїнська влада вирішила почати масове видання утікачів узбецьким “колегам”?Чи захистить Україна права Уміда Хамроєва?Страсбург снова напомнил, что экстрадиция в Узбекистан равносильна выдаче на пыткиМіліція Київської області звітується про свої “успіхи”, публічно ігноруючи Конституцію30 вересня – головне за деньПравозахисниця з Росії просить притулку в Україні«Українська демократія є напівосвіченою, розгнузданою, недисциплінованою й нетрадиційною…»Безпека в Україні жертв переслідувань авторитарними режимами країн колишнього СРСРУкраїна відмовилася екстрадувати узбецького журналіста Охунжонова (ВИПРАВЛЕНО)Крим останніми днями (20.02.–01.03.2018)Служба безпеки України та права людиниП’ятнична облава - 24. КОНСТИТУЦІЙНИЙ ПРОЦЕС В УКРАЇНІ У 2012 РОЦІПроект Конституції України (2012) із постатейними коментарямиПрава людини в Україні 2011. XXIV. ПРАВА ІММІГРАНТІВ В УКРАЇНІДоповідь-2011: у рік свого 50-річчя AmnestyIinternational стверджує, що світ знаходиться за крок до історичних змін (прес-реліз)Права людини в Україні 2009–2010. XXI. Торгівля людьми як порушення прав людиниП’ята річниця примусового видворення 11 узбецьких біженців – чи повториться їх історія знову?Виступ Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Н.І.Карпачової на засіданні ВРУ 14 січня 2011 року

Amnesty International стривожена спробами примусового повернення узбецьких біженців

08.07.2010   
Міжнародний правозахисний рух "Міжнародна Амністія" оприлюднив заяву, в якій закликає владу України та Казахстану не висилати біженців до Узбекистану і звільнити затриманих

Міжнародний правозахисний рух "Міжнародна Амністія" оприлюднив заяву, в якій закликає владу України та Казахстану не висилати біженців до Узбекистану і звільнити затриманих.

Міжнародний правозахисний рух “Amnesty International” оприлюднив заяву під назвою “Узбецьким шукачам притулку загрожує екстрадиція з України та Казахстану” (з її текстом англійською можна ознайомитися на сайті Amnesty International). У цій заяві йдеться про затримання, утримання під вартою та загрозу екстрадиції до Узбекистану шукачів притулку, які шукали захисту в Україні та Казахстані.

Зокрема, Amnesty International “висловлює стурбованість тим, що Україна та Казахстан, як виглядає, збільшують зусилля задля примусового повернення шукачів притулку до Узбекистану. Це робиться попри рішення Європейського Суду з прав людини від 10 червня 2010 року, в якому стверджено, що “[в Узбекистані] щодо будь-якого в’язня, якого звинувачено у скоєнні кримінального злочину, існує серйозна загроза стати жертвою катувань чи інших видів нелюдського чи принизливого поводження”. Організація закликає владу обох країн не вдаватися до примусового повернення шукачів притулку до Узбекистану, де їм загрожує серйозний ризик катувань та інших тяжких порушень прав людини, і звільнити їх негайно”.

Стосовно України – мова йде про Уміда Хамроєва, Косіма Дадаханова і Шодилбека Соібжонова (див. з цього самого приводу попередні повідомлення Проекту “Без кордонів” та заяву Української Ради з питань біженців), затриманих та вміщених під варту протягом червня-липня 2010 року.

У своїй заяві Amnesty International, зокрема, вказує, що “[я]к Казахстан, так і Україна є державами-учасницями Конвенції про статус біженців 1951 року, Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження, та Міжнародного Пакту про громадянські та політичні права, – і, як такі, зобов’язані не повертати жодну особу до країни чи території, де їй загрожували б катування або інші жорстокі, нелюдські та такі, що принижують гідність, види поводження чи покарання, та інші серйозні порушення прав людини”.

 Поділитися