MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

УДО відмовилось назвати охоронця, який застосував силу до Сергія Андрушка

14.07.2010    джерело: www.telekritika.ua
На думку, голови Тимчасової слідчої комісія з питань розслідування випадків цензури у ЗМІ, Ірини Геращенко, „«це свідчить про те, що представники силових структур і надалі можуть не боятися суспільного осуду і відповідальності за свої вчинки»

Керівництво Управління державної охорони України відмовилось назвати ім’я охоронця, який застосував силовий прийом до журналіста СТБ Сергія Андрушка, у відповідь на депутатський запит Ірини Геращенко та Ольги Герасим’юк. Про  це ТК повідомили у секретаріаті Тимчасової слідчої комісія з питань розслідування випадків цензури у засобах масової інформації, тиску на свободу слова в Україні та перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

На думку, голови ТСК Ірини Геращенко така відмова УДО є «хибним трактуванням корпоративної етики».

«Це свідчить про те, що представники силових структур і надалі можуть не боятися суспільного осуду і відповідальності за свої вчинки»,  - наголосила вона і додала, що якби УДО дбало  про свою репутацію, тоді б охоронця, який застосував силу до журналіста звільнили, а  його прізвище не приховувалося б «як державна таємниця».

Нагадаємо, раніше назвати ім’я свого співробітника УДО відмовлялось у відповідь на запит «Української правди» та заклики руху «Стоп цензурі».

Також у своєму листі-відповіді УДО запевнило депутатів, що з усіма працівниками служби проведено роз’яснювальну роботу щодо неприпустимості подібних інцидентів.

«У відповіді на запит також зазначається, що в Управлінні буде вжито заходів щодо визначення та затвердження жорсткіших критеріїв підготовки та перепідготовки його військовослужбовців, за результатами яких передбачатиметься складання заліків, проводяться заняття з особовим складом щодо організації роботи та співпраці з представники ЗМІ під час проведення заходів державної охорони. А також, що планується провести круглий стіл за участю представників ЗМІ, на якому обговорити питання взаємодії», - повідомляє ТСК.

Також за словами пані Геращенко, за останній тиждень ТСК отримала інформацію  про понад двадцять випадків порушення проти співробітників ЗМІ, що свідчить про те, що у журналістів є реальні проблеми  із захистом своїх прав. Ці звернення будуть розглянуті на наступному засіданні комісії.

 Поділитися