MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Только что в Парке Горького ковшом грейдера вскрыто очередное захоронениеЯ утверждаю, что строительство дороги в парке Горького незаконно, - Ю.КармазинМіністерство охорони навколишнього природного середовища взяло на контроль ситуацію в ХарковіДорога на кісткахНагородження винних і покарання безвинних?От 136 грн. до 10 суток за мирный протестЛагерь защитников Парка Горького обносят колючей проволокойИтальянский правозащитник Микеле Курто посетил лагерь защитников паркаГлава ПАСЕ заявил, что спросит с харьковских властей за парк ГорькогоНіна Карпачова: Харківська автодорога конфлікту – дорога в нікудиУЄФА надіслала Кернесу черговий листВирубка дерев у Харкові: з такими методами Україні не наблизитися до ЄС – депутат БундестагуМВС: Не виноватые мы! Они сами пришли!Amnesty International: У 2022 році у світі стратили 883 людини за рішенням судуAmnesty International’s 4 August statement. A response by the “Tribunal for Putin” initiativeDirector of Amnesty International in Ukraine resigns in protest calling controversial Amnesty press release 'a tool of Russian propaganda’ Заява Amnesty International – позиція ініціативи «Трибунал для Путіна»Russian prisoners offered big money and ‘amnesty’ to kill for Russia in Ukraine У рф 92 українським військовим висунули обвинувачення, що базується на дезінформації, – Amnesty InternationalAmnesty International: Напад на Маріупольський драмтеатр – воєнний злочин, вчинений російською армією

Прокуратура Харківської області не побачила порушень у побитті людей в парку Горького

24.07.2010    джерело: www.helsinki.org.ua

Прокуратура Харківської області не побачила жодних порушень в ситуації з парком Горького. Таку відповідь надійшла до Української Гельсінської спілки з прав людини у відповідь на відкрите звернення .

В листі за підписом заступника прокурора О. Кухара йдеться про те, що ані міліціонери, які били чи незаконно затримували захисників парку Горького, ані невідомі люди в чорному – «Муніципальна охорона», які так само вчиняли насильницькі дії у відношенні до захисників природи – не вчиняли злочину.

Прокуратура Харківської області вважає, що факти, наведені у відкритому зверненні правозахисників, носять неконкретизований характер. Так, для правоохоронців неконкретними є такі загальновідомі події:

-         насильство зі сторони співробітників органів внутрішніх справ по відношенню до громадян, які намагалися протидіяти знесенню дерев;

-         випадки, коли невідомі молоді люди спортивної статури били громадян, а екскаватор ковшем травмував кількох людей і все це при повній бездіяльності міліції.

Мабуть представники прокуратури не знають і про існування відеороликів, на яких чітко видно що відбувалося в парку Горького (наприклад це відео http://youtube.com/watch?v=S_gk4KGWfKI&feature=youtube_gdata проглянуло понад 16 тисяч громадян).

У відповідь на звинувачення правозахисників у ігноруванні владою Харкова громадських інтересів, прокуратура згадала про громадські слухання, які були проведені 19 червня 2010 р. І це є надзвичайно цікавим аргументом, адже вирубка дерев розпочалась 20 травня.

Прокуратура стверджує, що громадська думка була врахована на стадії розробки генерального плану міста. Але! Генеральним планом міста Харкова, розробленим Українським державним НДІ проектування міст „ДІПРОМІСТО” та затвердженим 23 червня 2004 року рішенням Харківської міської ради, транспортний зв’язок через територію парку не передбачався! Ще у 2008 році Мінприроди зобов’язало Державне управління охорони навколишнього природного середовища у Харківській області відкликати висновок про погодження проекту землеустрою щодо відведення спірної земельної ділянки, що і було зроблено.

Не проводилася державна екологічна експертиза проекту будівництва у парку,  і центральним органам влади нічого не відомо про проведення громадського обговорення такого будівництва. Не зважаючи на це, виконком Харківської міської ради у травні 2010 року ухвалив протиправне рішення про видалення зелених насаджень парку імені Горького.

Проте прокуратура не побачила в цих фактах нічого незаконного. І не бачить підстав для вжиття заходів прокурорського реагування. 

 Поділитися