MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Від МВС вимагають розслідувати чисельні факти порушень міліцією прав віруючих Київського Патріархату

03.08.2010    джерело: www.irs.in.ua
Повідомлялось, що 28 липня співробітники ДАІ скоординовано перешкоджали групам віруючих Української Православної Церкви Київського Патріархату під час їх подорожі до Києва з різних областей України

Народний депутат України Володимир Марущенко (партія ХДС) звернувся до Міністра внутрішніх справ України з проханням ретельно перевірити чисельні факти порушень з боку міліції прав віруючих УПЦ Київського Патріархату під час паломництва до Києва для святкування Дня Хрещення Київської Русі.
Про це йдеться у депутатському зверненні, яке 3 серпня Володимир Марущенко офіційно надіслав Міністру Анатолію Могильову у зв’язку з системними діями співробітників ДАІ МВС України по затримці автобусів з паломниками для в’їзду до столиці та виїзду з неї, – повідомляє Інститут релігійної свободи.
Парламентар посилається на публікації та репортажі ЗМІ з повідомленнями про те, що 28 липня співробітники ДАІ скоординовано перешкоджали групам віруючих Української Православної Церкви Київського Патріархату під час їх подорожі до Києва з різних областей України. Зокрема, за даними народного депутата, перепони з боку міліції зазнали паломники з Львівської, Чернівецької, Тернопільської, Рівненської, Вінницької, Дніпропетровської, Сумської, Харківської та Одеської областей.
Крім цього, Володимир Марущенко звертає увагу керівництва МВС на те, що співробітники ДАІ перешкоджали навіть поверненню віруючих додому після святкових заходів. Як повідомлялось у ЗМІ, патруль ДАІ зупинив три автобуси сумської делегації віруючих Київського Патріархату на виїзді з Києва, обшукав їх, вилучив документи та поїхав геть.
Парламентар висловив незадоволення поясненнями Департаменту зв’язків із громадськістю МВС України у відповідь на аналогічні скарги Київської Патріархії. Він констатував очевидний поверхневий підхід та необ’єктивність позиції МВС відносно згаданих інцидентів.
Раніше МВС офіційно повідомило, що “заяви представників окремих конфесій щодо начебто вибіркової заборони в’їзду паломників до місць святкування Дня Хрещення Київської Русі не відповідають дійсності та носять провокативний характер”.
У своєму зверненні народний депутат Володимир Марущенко нагадав керівництву МВС, що статтею 35 Конституції України кожній людині гарантується право на свободу світогляду і віросповідання. Він зауважив, що у статті 5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» визначено, що “усі релігії, віросповідання та релігійні організації є рівними перед законом”.
У зв’язку з цим парламентар очікує від Міністерства внутрішніх справ результатів належної перевірки повідомлень про чисельні факти протиправних дій міліції по відношенню до віруючих УПЦ Київського Патріархату. 

 Інститут релігійної свободи, м.Київ 

 

 Поділитися