MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Суд відмовив ТВі у звільненні Хорошковського з Вищої ради юстиціїУ справі за позовом ТВі суд витребував у президента докази роботи Хорошковського в галузі праваТВі звернувся з відкритим листом до державного секретаря США Гіларі Клінтон.В Україну повертається політичний принцип розподіл частот на мовлення?«Дім Свободи» відзначає згортання демократії у Росії й обіцяє уважно стежити за УкраїноюВ Украине обнаружены проблемы с соблюдением демократических свободОхорона Президента розігнала кримських татар під стінами АПВлада забороняє мітинги, згадуючи СРСРНа Майдані пройшов протест-моб проти законопроекту 2450Щодо проекту закону № 2450 „Про мирні зібрання“Відкрите звернення щодо оприлюднення за-конопроекту № 2450 «Про порядок організа-ції і проведення мирних заходів»Представники громадськості встановили deadline для розгляду Верховною Радою законопроекту Про громадські організаціїБоротьба за внесення на розгляд ВР законопроекту Про громадські організаціїГромадські організації просять Тимошенко виконувати свої обіцянкиДепутати відмовилися розглядати законопроект про громадські організаціїГромадським організаціям – новий законКому потрібна імітація демократії?Відкритий лист до Президента України Віктора ЯнуковичаПопереджувальний ефірний страйк трьох українських телеканалівСудовий розгляд справи щодо частот ТВі та 5-го каналу перенесено на 26 серпня

Чи відають вони, що творять?

12.08.2010    джерело: www.pravda.com.ua
Мирослав Маринович
Свої спроби відібрати частоти в телеканалу TVi та у 5-го каналу Валерій Хорошковський розпочав іще в перший тиждень після інавгурації нового президента. Президент має ще кілька днів, щоб усунути цей конфлікт інтересів, звільнивши пана Хорошковського з посади голови СБУ за кричуще зловживання своїми службовими обов’язками.

Свої спроби відібрати частоти в телеканалу TVi та у 5-го каналу Валерій Хорошковський розпочав іще в перший тиждень після інавгурації нового президента.

З тих пір написано чимало петицій, складених за схемою: "Вельмишановний Пане Президенте! Звертаємося до Вас із проханням...". У відповідь - стандартне мовчання.

Останнім часом щораз більше стурбованих петицій уже приходить з-за кордону, наприклад, від тимчасового директора Інституту міжнародної преси пана Маккензі. З боку влади - жодної відповіді по суті, а лише декларації, які не виконуються.

На YouTube висять численні докази незаконного використання Служби безпеки України та міліції для переслідування журналістів. На Банковій, знову ж таки, цього впритул не помічають - у кращому разі презирливо відмахнуться: "Та буде вам 5-й канал, буде!".

А пан Хорошковський у цей час успішно виявляє у блогосфері потенційних "убивць" президента і, засвідчивши цим свою потрібність, доводить справу з телечастотами TVi та 5-го каналу до завершення: на 16 серпня призначено судове засідання, яке покликане остаточно позбавити згадані канали їхньої ліцензії.

За весь піврічний період цієї боротьби президент країни жодного разу не відповів на запитання, чому він мириться з очевидним конфліктом інтересів, коли власник найбільшої в Україні медіа-групи "Інтер" - він же голова СБУ - відверто і публічно використовує державну Службу безпеки у своїх приватних бізнесових інтересах.

Президент має ще кілька днів, щоб усунути цей конфлікт інтересів, звільнивши пана Хорошковського з посади голови СБУ за кричуще зловживання своїми службовими обов’язками.

Суспільство не чуло роз’яснень президента, чому він допускає, щоб позивач у судовій справі щодо розподілу частот був водночас членом Вищої ради юстиції (до речі, підпорядкованої президентові), від якої залежні усі судді, оскільки ця Рада призначає і звільнює суддів.

Президент має ще кілька днів, щоб забезпечити справедливість і прозорість судового процесу.

Президент і його команда ігнорують численні повідомлення в пресі, що призначення нових членів Національної Ради України з питань телебачення й радіомовлення відбувалося з грубими порушеннями закону.

Президент має ще кілька днів, щоб зупинити беззаконня й подати суспільству сигнал, що з таким кричущим беззаконням нова влада миритись не буде.

Президентові добре відомо, що 16 грудня 2009 року Антимонопольний комітет попередив Національну Раду з питань телебачення і радіомовлення, що отримання групою "Інтер" додаткових ліцензій може змінити ситуацію на ринкові телевізійних послуг і негативно вплинути на конкуренцію.

Президент України має сьогодні останній шанс не допустити монополізації впливу на медійний ринок з боку групи "Інтер" та його власника Валерія Хорошковського, що означатиме також монополізацію впливу на медіа з боку Служби безпеки України.

Якщо всього цього президент не зробить, я як громадянин цієї держави матиму всі підстави і моральне право дійти висновку, що шеф СБУ просто ретельно виконує план, заздалегідь затверджений президентом, відповідно до якого медійну територію України слід "зачистити" від непокірних каналів і надто волелюбних журналістів.

Задоволення особистих бізнес-інтересів пана Хорошковського в цьому випадку виконує роль понаднормової премії за успішне виконання плану. Ця ситуація є настільки небезпечною для моєї держави, що я вважаю своїм громадянським обов’язком публічно поінформувати про цю загрозу голову Ради національної безпеки України панs Раїсу Богатирьову.

Щоб у майбутньому нікому у вищих ешелонах влади не спало на гадку ховатися за майже біблійним: "Ми не відали, що творили".

Мирослав Маринович, колишній правозахисник, багатолітній в’язень брежнєвських таборів

 Поділитися