MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Financial Times: Американские организации подвергнут Януковича критикеЕксперти говорять про найгірший закон про місцеві вибориСкандал із скасуванням виборів в ІзмаїліКВУ: новий закон про місцеві вибори - злочин проти виборцяВР внесла зміни до закону про місцеві вибори«Фасадні» зміни виборчого законодавстваПарадоксы нового закона о местных выборахУ ЦВК говорять, що нові правила виборів сумнівніКВУ перед виборами констатує серйозні проблеми, не вирішені закономКВУ вказує не непрозорість передвиборчої кампаніїУ Миколаєві розпочали роботу громадські спостерігачіБільшість в керівних органах ТВК отримали партії владиЧлени ЦВК просять президента повернути виборчий процес у демократичне руслоУкраїнці й далі не вірять, що можуть вплинути на владу через вибориЗа ширмою «цілком таємно»Просто знимуть рейтингових кандидатів у мери?Хто робить Кам’янець землею героївУ Кам’янці-Подільському продовжуються громадські акції протесту проти арешту міського головиЄвропа сумнівається в законності місцевих виборівПартія Регіонів буде першим номером в бюлетенях майже по всій Україні

Експерти не схильні чекати змін на політичній карті України після місцевих виборів

16.08.2010    джерело: www.dw-world.de
Олександр Савицький

Експерти не схильні чекати змін на політичній карті України після місцевих виборів

Новий виборчий закон унеможливить суттєві зміни в розстановці політичних сил на місцевих виборах, кажуть експерти. Не сприятиме цьому й низька активність виборців, а також втручання адмінресурсу у виборчий процес.

Склад місцевих рад на виборах 31 жовтня може змінитися не більше, як на 20 відсотків, сказав Deutsche Welle голова Комітету виборців України Олександр Черненко. Він вважає, що на перешкоді оновленню міськрад стоїть виборчий закон, який обмежив участь у виборах політичних сил, що не мають місцевих осередків з річним стажем. Навіть ВО "Свобода", яка раніше демонструвала успіх у західних областях, на думку Черненка, не має достатньо районних осередків, аби претендувати на реванш.

Втручання адмінресурсу

Збільшення представників комуністів у місцевих радах східних областей та проросійських партій у Криму і на півдні, як очікує політичний аналітик PR-групи Polittech Ярослав Макітра, буде заблокований адмінресурсом  Партії регіонів. Посилення цього способу впливу на результати виборів Макітра очікує не лише через «старання» владної команди, а й унаслідок очікувано низької явки виборців на дільниці.

А директор Міжнародного інституту демократій Сергій Таран упевнений, що адмінресурс діятиме не лише під час виборів: «Великою мірою Партія регіонів робитиме ставку на застосування адмінресурсу до депутатів місцевих рад після виборів».

Непрозорі відносини бізнесу і влади

Змін політичної мапи держави після виборів Таран не очікує ще й через те, що незмінними лишаються стосунки влади з бізнесом. Експерт назвав «фундаментальною проблемою» не сам вплив бізнесу на владу, який, за його словами, є в цілому світі, а те, що цей вплив лишається непрозорим на відміну від країн Європи, де є державне фінансування партій, чи США, де траспарентно функціонує закон про лобізм.

 Поділитися