MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Головою СБУ має зайнятися Генпрокуратура — колишні політв’язніДо СБУ накопичилися запитанняВолодимир В’ятрович : Приходь - здавайся!Припиніть полювання Служби безпеки України на істориків!Українська справа істориківСБУ вважає, що історик хотів здати державну таємницюДиректора Національного музею-меморіалу Тюрма на Лонцького затримала СБУСБУ не интересуется демократиейСБУ привлекли демократические ценностиСБУ перевіряє співпрацю Міжнародного фонду Відродження із громадськими організаціями Київщини.100 провідних істориків стали на захист ЗабілогоЧому Хорошковський оберігає від народу архіви НКВД?Відбувся пікет біля Управління СБУ в Харківській областіСмертна кара в Росії. Як це загрожує українцям?‘Я сказав росіянам на блокпосту, що їду на Азовсталь’ Омбудсмани Турецької Республіки зустрілися з рідними бранців РФНацгвардійця РФ судитимуть за сексуальне насильство щодо викраденого чоловіка Війна з темрявою. Підсумки тижняРосія створила ‘всепроникну атмосферу страху’ на ТОТ‘Суди’ над полоненими: у ‘ДНР’ до тривалого ув’язнення засудили десятьох ‘азовців’

СБУ продовжує нищити музей «Тюрма на Лонцького» у Львові

15.09.2010    джерело: www.radiosvoboda.org
Працівники СБУ упродовж двох днів проводили обшук у кабінетах наукових працівників музею «Тюрма на Лонцького» у Львові. Вони вилучили два комп’ютери і численні матеріали, які науковці зібрали для експозиції виставки, присвяченої дисидентському руху в Україні.

Львів – Працівники СБУ у Львівській області упродовж двох днів проводили обшук у робочих кабінетах наукових працівників музею «Тюрма на Лонцького» у Львові. Як повідомив Радіо Свобода виконувач обов’язків директора Центру досліджень визвольного руху Василь Стефанів, працівники СБУ вилучили два комп’ютери і численні матеріали, які науковці зібрали для експозиції виставки, присвяченої дисидентському руху в Україні.

13 і 14 вересня працівники СБУ провели обшук у кабінетах. У такий спосіб перевіряли наявність «державної таємниці».
За словами виконувача директора Центру досліджень визвольного руху Василя Стефаніва, історики не виявили в кабінетах два ноутбуки, на яких були численні фотокопії матеріалів, скановані архівні документи з різних архівів, котрі науковці готували для експозиції про дисидентський рух, паперові документи, а ще спогади дисидентів, які записувались на відео протягом двох останніх років.
Працівники СБУ вилучили, зокрема, скановані матеріали так званої справи КДБ «Блок», накази керівництва МДБ за 1945 рік, документи із литовського архіву колишнього КГБ.
«Найбільше турбує, що було вилучено значно частину спогадів учасників українського визвольного руху і дисидентів. Паперові документи, які нам приносили люди для експозиції, це ті люди, які сиділи у тюрмі. Після обшуку працівників музею допустили на їхні робочі місця, але повноцінної роботи не може бути. Бо люди не мають двох комп’ютерів», – зазначає Василь Стефанів. – Це несанкціонований обшук, без постанови суду. Якщо СБУ говорить, що це справа Служби безпеки, то тут варто наголосити, що Національний музей є окремою юридичною особою, яка орендує приміщення в СБУ».
Виставка у грудні під загрозою зриву
У грудні в приміщенні музею «Тюрма на Лонцького» запллановано відкрити експозицію, присвячену дисидентському рухові в Україні. Чим зумовлені дії працівників СБУ, науковцям складно пояснити. Адже історія дисидентського руху і його учасників не є державною таємницею, матеріали оприлюднювались у ЗМІ.
Дисидент, колишній в’язень тюрми на Лонцького Ірина Калинець у розмові з Радіо Свобода зауважила, що їй важко зрозуміти логіку дій СБУ. Вона зазначає, що це спроба зупинити наукову роботу загалом Національного музею «Тюрма на Лонцького», але цього не допустить громадськість Львова.
Працівники СБУ не пропускають і відвідувачів музею на територію подвір’я тюрми, де у червні 1941 року працівники НКВС розстріляли близько 1700 людей. А минулого тижня науковці протягом кількох днів не могли потрапити на свої робочі місця, бо було зачинене приміщення, де розташовані кабінети.
15 вересня керівник СБУ у Львівській області Юрій Кіцула обіцяє на прес-конференції пояснити дії СБУ щодо Національного музею і чому працівники вилучили техніку та матеріали.

Галина Терещук

 Поділитися