MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Скандал між істориком і СБУ розглядатиме Рада Європи?

24.09.2010    джерело: www.pravda.com.ua

Правозахисник Ханне Северінсен вважає, що справу історика Романа Забілого винесуть на розгляд Ради Європи.

Про це вона заявила в інтерв'ю «Газеті по-львівськи», повдіомляє прес-центр Центру досліджень визвольного руху.

«Дискусія в цій справі має обов'язково набути якнайширшого розголосу, і це дійсно привід для побоювань», - сказала вона.

«Я хочу конкретно запропонувати винести це на засідання Ради Європи у жовтні. Ми, ясна річ, сподіваємося, що такі випадки не повторюватимуться, але побоюємося цього», - підкреслила Северінсен.

В своєму інтерв'ю іншому виданню - «Новий погляд» - Северінсен додала, що незаконне затримання СБУ директора Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Руслана Забілого «швидше за все, можна сприймати як демонстрацію сили з боку влади».

«Не може йтися про державну таємницю держави, якої вже не існує. Це явна спроба налякати історика, інших інтелектуалів, які можуть мати власну думку і, відповідно, вести різні неупереджені історичні дослідження», - додала вона.

Северінсен була віце-головою моніторингового комітету Ради Європи в Україні. Вона і тепер проводить моніторинг політичної ситуації в Україні.

24 вересня 2010

 Поділитися