MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

За ширмою «цілком таємно»

01.10.2010    джерело: www.opora.org.ua
У зв’язку з затриманням голови Львівської обласної виборчої комісії, ОПОРА закликає силові структури оприлюднити всі причини та деталі затримання, й застерігає силові структури та місцеву владу від використання адміністративного ресурсу та силових дій стосовно учасників виборчого процесу

29 вересня 2010 року працівниками Служби безпеки України був затриманий голова Львівської обласної виборчої комісії, представник Української соціал-демократичної партії Ігор Кравчук. На наступний день Прокуратура Львівської області порушила проти затриманого кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого статтею 157 ККУ (умисне перешкоджання громадянину вільного здійснення права обирати і бути обраним). Згідно цієї статті, колишньому голові обласної ТВК загрожує ув’язнення терміном від трьох до п’яти років.

У відділі зв’язків з громадськістю регіонального представництва УСДП спостерігачам ОПОРИ повідомили, що голова обласної організації Роман Кузьмич вранці надав один короткий коментар, а після цього вимкнув телефон. Натомість, у партії «Батьківщина» (нагадаємо, УСДП входить до складу фракції БЮТ у парламенті) повідомили, що справа сфабрикована з тої причини, що пан Ігор Кравчук відмовився реєструвати «підставних» кандидатів від екс-бютівця Івана Деньковича.

У Львівській обласній виборчій комісії в обідній час жодної паніки чи зриву роботи спостерігачі від ОПОРИ не зафіксували. Комісія працювала у звичному режимі. Проте, коментувати ситуацію щодо затриманням пана Кравчука новий голова комісії відмовився.

Подібна розмова відбулася і з представником обласної Прокуратури. У відповідь на запитання «з яких причин затримали екс-голову Львівської обласної виборчої комісії» спостерігачам багатозначно натякнули, що за такою інформацією слід звертатися до служби, яка проводила затримання, тобто – до СБУ. В Прокуратурі жодною іншою інформацією не володіють.

О 16:30 телефон прес-служби обласного СБУ мовчав.

Громадянська мережа ОПОРА вважає, що відкриття кримінальних справ проти осіб, причетних до підготовки місцевих виборів, вимагає від силових структур максимальної гласності та прозорості. З огляду на це, ОПОРА закликає відповідні структури оприлюднити всі причини та деталі затримання у зв’язку з резонансністю та важливістю справи, і тим самим запобігти можливим спекуляціям та провокаціям у виборчий період.

Разом з цим, Громадянська мережа ОПОРА застерігає силові структури та місцеву владу від використання адміністративного ресурсу та силових дій стосовно учасників виборчого процесу.

 Поділитися