MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Генпрокуратура заявила, що в неї немає підстав займатися справою про зникнення харківського журналіста«Репортери без кордонів» закликають передати справу Климентьєва ГенпрокуратуріДобкін вважає, що справі Климентьєва приділяють забагато увагиСправа Климентьєва приречена, як і справа ГонгадзеМогильов говорить, що журналіст загинув. Мабуть, через міліціюМіжнародні журналістські організації стурбовані зникненням Василя КлиментьєваОбращение харьковских журналистов в связи з исчезновением Василия КлиментьеваУ Харкові зник редактор газети, яка викривала свавілля чиновниківЩо шукала харківська міліція в помешканні Петра Матвієнка?Пістолет без відбитків пальців у запечатаній оселіСумна дата: рік тому зник редактор «Нового стилю» В. КлиментьєвТСК з питань цензури стурбована поганим захистом свідків у справах, пов’язаних з діяльністю журналістівУ справі про зникнення журналіста Климентьєва залишилося 4 версії

Климент’єва “спіймали на гачок” цікавою інформацією – розслідування колег-журналістів

01.10.2010    джерело: www.dw-world.de
Колеги журналіста Василя Климент’єва провели власне розслідування, встановивши хронологію подій, що передували його зникненню чи загибелі

Колеги журналіста Василя Климент’єва провели власне розслідування, встановивши хронологію подій, що передували його зникненню чи загибелі. Висновками вони поділилися з Deutsche Welle ще перед їх оприлюдненням для ЗМІ.

Петро Матвієнко, заступник головного редактора харківської газети “Новий стиль”, якою керував  Климент’єв, у інтерв’ю Deutsche Welle заявив, що журналіст міг зникнути раніше, ніж 11 серпня, як вважалоя донині.

Матвієнко розповідає, що Климент’єв разом з водієм, якого у міліції не вважають зниклим без вісті, але, за даними журналістів, все ж розшукують, їздив дивитися на маєток головного податківця області поблизу Печенізького водоймища. Тобто саме там, де потім знайшли ключі й телефон журналіста. Але тоді Климент’єва не вбили, бо у машині був ще і заступник редактора.

Ключова особа – водій

Далі ж, оприлюднює Матвієнко нову інформацію: “З’ясовано слідством, що 10 серпня той самий водій приходив до Климент”єва». Матвієнко стверджує, що саме після цього візиту Климент»єв поділився з колегами, що 11 серпня у нього буде дуже цікава касета з відеоматеріалами про начальника обласної податкової інспекції. Саме в цей день журналіст зник. За висновками розслідування газети “Новий стиль”, саме водій, який приходив до Климент»єва, і є ниткою розкриття справи.

Викрадачі обшукали будинок раніше, ніж міліція

Далі Матвієнко ділиться таким: ”Після того, як Климент’єв зник 11 серпня, у нього в будинку двічі спрацьовувала сигналізація. Міліціонери, які приїхали на виклик,  нічого підозрілого не знайшли. А ось, коли приїхала наступного ранку цивільна дружина Климент’єва, вона побачила, що двері були замкнені по-іншому”.

Можна з високою ймовірністю стверджувати, що люди, які викрали Климент’єва, скористалися його ключами, каже Матвієнко. Він переконаний, що ці люди мають зв’язки з міліцією, адже їм «вдалося обдурити сигналізацію». Тобто вона спрацювала, ці люди сховалися, а потім, коли ніхто не поставив квартиру знову на охорону, мали повну свободу дій, розповідає заступник редактора газети «Новий стиль». Він переконаний, що помешкання його головного редактор обшукали у ніч з 11 на 12 серпня, тобто ще до приїзду міліції. Матвієнко наголосив також, що окрім паспорта з будинку Климент’єва могли зникнути інші важливі документи. Раніше міліція повідомляла, що в будинку пропалого головного редактора газети «Новий стиль» знайшли гроші, а також розписки від боржників журналіста.

 Олександра Індюхова

 Поділитися