MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Харківська влада приховує від громадськості критичні звернення міжнародних інституцій

06.10.2010    джерело: www.dw-world.de
Олександра Індюхова

Скандальне будівництво дороги через харківський парк цього тижня стоятиме на порядку денному ПАРЄ. Очікується, що депутати внесуть цей пункт до резолюції про виконання Україною своїх зобов’язань перед Радою Європи.

5 жовтня ПАРЄ має розглянути та ухвалити резолюцію щодо виконання Україною зобов’язань, які вона дала при вступі до Ради Європи ще 1995 року. Резолюція підготовлена членами моніторингового комітету ПАРЄ, які регулярно приїжджають до України для моніторигну виконання цих обов’язків та дотримання прав людини.

Харківський прецедент як дзеркало демократії в Україні

Як повідомив Deutsche Welle співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров, у пояснювальній записці до резолюції є пункт, що стосуєтеся чисельних порушень у Харкові під час скандального будівництва дороги через парк імені Горького. «У записці перелічуються порушення, на які скаржилися численні організації та журналісти, а це –незаконне знищення понад двох тисяч дерев, насильство проти учасників акції протесту, затримання кількох десятків людей. Також згадується рішення міжнародної організації “Amnesty International“, яка визнала в’язнями совісті двох захисників парку, яких арештували за рішенням суду. З точки зору депутатів ПАРЄ коректно було б розглянуто ці питання як симптоматичні в контексті загального демократичного стану в Україні», -каже Захаров.

Лист комісара Ради Європи залишили без уваги?

Через скандальне будівництво дороги до губернатора та виконуючого обов’язки мера Харкова свого часу звертався також комісар з прав людини Ради Європи Томас Хаммерберг. Текст – на офіційному сайті Ради Європи, а в неділю його переклад з’явився також на сайті харківських правозахисників. За словами Захарова, Хаммерберг дає більш різку оцінку дій харківської влади. На думку комісара Ради Європи, місцева влада мусить проводити належні консультації, підтримувати діалог з громадськістю та гарантувати законність своїх дій. А випадки насильства проти людей мають стати предметом незалежного та двостороннього розслідування. Хаммерберг попередив харківську владу, що має намір розглянути питання скандального будівництва дороги в контексті його постійного діалогу з органами влади України стосовно дотримання прав людини.

Громадськості нічого не повідомляють

Євген Захаров заявив Deutsche Welle, що громадськості так і невідомо, що відповіли чиновники комісару Ради Європи: «Узагалі вважаю таку ситуацію ненормальною, коли такі люди як Патріарх Варфоломій (наприкінці цього тижня до Харкова надійшла відповідь Патріарха мешканцям міста, в якій він закликав місцеву владу зберігати зелені зони –О.І.) або комісар з прав людини Ради Європи пишуть листи до мерії, а ми про це випадково дізнаємося з їхній офіційних сайтів у перекладі окремих фізичних осіб або недержавних організацій. Тим часом «батьки міста» фактично не повідомляють про це ані журналістів, ані громадськість. Що вони відповідають та чи відповідають взагалі, залишається лише гадати», - каже Захаров.

Джерело : Німецька хвиля

 Поділитися