MENU

Подібні статті

Жоден міжнародний спостерігач в ЦВК не був зареєстрований – голова КВУВ Украину приедет делегация Конгресса местных и региональных властей СЕУ Кам’янці-Подільському продовжуються громадські акції протесту проти арешту міського головиХто робить Кам’янець землею героївПросто знимуть рейтингових кандидатів у мери?За ширмою «цілком таємно»Українці й далі не вірять, що можуть вплинути на владу через вибориЧлени ЦВК просять президента повернути виборчий процес у демократичне руслоБільшість в керівних органах ТВК отримали партії владиУ Миколаєві розпочали роботу громадські спостерігачіКВУ вказує не непрозорість передвиборчої кампаніїКВУ перед виборами констатує серйозні проблеми, не вирішені закономУ ЦВК говорять, що нові правила виборів сумнівніПарадоксы нового закона о местных выборах«Фасадні» зміни виборчого законодавстваВР внесла зміни до закону про місцеві вибориКВУ: новий закон про місцеві вибори - злочин проти виборцяЕксперти не схильні чекати змін на політичній карті України після місцевих виборівFinancial Times: Американские организации подвергнут Януковича критикеЕксперти говорять про найгірший закон про місцеві вибори

У Львові змагаються виборчі клони

12.10.2010 | www.bbc.co.uk
Ярина Капітан

Чи зареєструють "справжню Батьківщину" та скільки голосів отримає на Львівщині Партія регіонів, що раніше не користувалася популярністю у цьому регіоні, - є головними питаннями місцевих виборів у Львівській області.

Як вважає політичний експерт Юрій Шведа, особливості нинішніх місцевих виборів на Львівщині пов’язані із двома знаковими подіями. За словами експерта, це в першу чергу стосується реєстрації списків партії "Батьківщина".

Через те, що в області діє два осередки партії "Батьківщина", в одного з них почалися проблеми. "Батьківщину" народного депутата Івана Данькевича, який залишив фракцію БЮТ у парламенті, ЦВК зареєструвала першою. Відтак інша організація, яку на Львівщині називають справжньою "Батьківщиною", втратила можливість брати участь у виборах.

"Ясна річ, що коли до виборчої кампанії не допускається такими методами політична сила, яка користується підтримкою як мінімум п’ятої частини населення регіону, говорити про те, що ці вибори будуть об’єктивними і будуть відбивати настрої населення Львівщини, навряд чи доводиться," - каже Юрій Шведа.

"Коли до виборчої кампанії не допускається такими методами політична сила, яка користується підтримкою як мінімум п’ятої частини населення регіону, говорити про те, що ці вибори будуть об’єктивними і будуть відбивати настрої населення Львівщини, навряд чи доводиться"

Юрій Шведа

Із "Батьківщиною" також пов’язаний скандал у територіальному виборчкомі. Майже одразу після початку виборчої кампанії СБУ звинуватило голову виборчої комісії у хабарництві. Начебто, голова комісії пропонував іншому члену комісії, аби той зареєстрував списки "Батьківщини", яку очолює Роман Ілик. Голову ТВК заарештували, а на його місце призначили 26-річного історика.

Приблизно такого ж віку і наймолодший кандидат на крісло Львівського міського голови. Висуванцю "Свободи" Юрію Михальчишину - 27 років. Загалом на посаду мера Львова претендує 21 особа, а у міській раді хочуть працювати представники 46 партій. У попередніх місцевих виборах на Львівщині взяли участь представники 41 партії.

Львів’яни кажуть, що це забагато, проте політолог Анатолій Романюк іншої думки:

"На офіційному сайті львівського управління юстиції ми знаходимо, що на вересень цього року було зареєстровано 180 політичних партій. Якщо ми маємо 180 партій, осередки яких працюють на території Львівської області, а лише 46 беруть участь у виборах, то безумовно, це мало," - підраховує експерт.

Через те, що нинішні вибори відбуватимуться за пропорційно-мажоритарною системою, львів’янину у день голосування видадуть 5 бюлетенів, а мешканці, приміром, міста Винники заповнюватимуть ще більше бюлетенів.

"Виборець у Винниках до 5 загальних отримає ще бюлетень по виборах до міської ради по партійних списках, по одномандатному мажоритарному округу, і по виборах міського голови. Тобто разом 8 бюлетенів," - каже представник комітету виборців Андрій Гнида.

Ще одна інтрига виборів на Львівщині – скільки голосів набере Партія регіонів, яка досі була непопулярною на заході України. Соціологи вперше пророкують їй по кілька місць в обласній та міські радах. Непогані відсотки оглядачі також прогнозують і "Фронту змін" Яценюка та "Сильній Україні" Тігіпка. А найбільше, як кажуть експерти, мешканці Львівщини традиційно підтримають "Свободу" і "Батьківщину".

 Поділитися