MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Львові на 3 доби арештували правозахисника Олексія Веренцова (постійно оновлюється)

14.10.2010   

Сьогодні, 14 жовтня, вранці був арештований організатор акції протесту, яка пройшла 12 жовтня під обласною прокуратурою у Львові, юрист, правозахисник Олексій Веренцов.

Його спробували затримати ще під час пікету, проте натовп не дав цього зробити, скандуючи "Ганьба!". Тоді, наступного дня, вранці працівники міліції навідалися до Веренцова додому, де і затримали.

Пікети під обласною прокуратурою на знак протесту щодо її бездіяльності у кримінальних та інших справах, які стосуються прав громадян, уже тривають кілька днів. Резонансу набуло пікетування 12 жовтня, коли під стінами прокуратури «хоронили» правоохоронну систему. «Позавчора акція мала цікавий характер - була труна, куди вкидали скарги громадян. Таким чином учасники хотіли сказати, що подати скаргу в прокуратуру - це все одно, що похоронити цю справу», -  сказав Андрій Соколов, голова профспілки працівників освіти Львівщини.

Поруч з Олексієм Веренцовим участь у пікеті взяли й інші юристи, адвокати, правозахисники.

Зі слів начальника ВЗГ ГУ МВСУ у Львівській області Дениса Харчука, разом із Вєренцовим затриманий ще один чоловік, прізвище якого Харчук не уточнив.

«Вони затримані за злісну непокору законному розпорядженню працівника міліції. Їх затримали, коли вони пікетували прокуратуру. У них не було дозволу на проведення цього заходу. Працівники міліції звернулися до них із вимогою розійтися. У відповідь були не зовсім адекватні дії. Прийшлося затримати двох чоловік», - пояснив речник обласної міліції.

Сьогодні справу розглядав Галицький районний суд Львова. При цьому до залу суду не був допущений адвокат Веренцова та не були запрошені свідки події. Веренцову дали 3 доби, а його спільнику дали 15 діб адмінстративного арешту за спротив законному розпорядженню працівника міліції.

Від УГСПЛ: нагадаємо, що відповідно до Конституції України для проведення пікету не потрібно дозволу. Міська рада напередодні пікету намагалася його заборонити у судовому порядку, проте суд їм у цьому відмовив і станом на сьогодні жодного рішення про заборону пікету не існує.

Пропонуємо текст рішення суду щодо  адмінстративного арешту правозахисника Веренцова. Звертаємо увагу, що суд також чомусь вимагав дозволу на проведення пікету.

 Поділитися