MENU

Подібні статті

Міліція вилучила у Вінницької правозахисної групи фінансові документи та комп’ютериУ Львові на 3 доби арештували правозахисника Олексія Веренцова (постійно оновлюється)Прес-конференція координатора Вінницької правозахисної групи, 18.10.2010Ще одна заручниця окупантів: на Ольгу Мазолевську чекають удомаБілорусь: МВС створило базу учасників несанкціонованих акційБілорусь: На «маршах волі» затримано понад 300 людейБілорусь: Недільний марш протесту в новому форматіHRW заявляє про необхідність розслідування тортур у БілорусіБілорусь: Слідчий комітет зв’язав справи опозиціонерів та затриманих бойовиківМистецько-науково-практичний проєкт «Довічно важливо»Безпека в Україні жертв переслідувань авторитарними режимами країн колишнього СРСРКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у 2017 роціКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у першій половині 2017 рокуВід поради до захисту в Євросуді: як працює правозахисна групаКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у 2016 р.Етичні засади правозахисного руху в Україні 60–80-х рр. ХХ ст.Як досягти балансу дотримання прав людини з урахуванням умов реального військового стануКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічних справ ХПГ в першій половині 2016 р.Правозахисники допомогли жінці поновитися на службі в поліціїФотозвіт "Моніторинг дотримання прав людини в зоні проведення АТО"

Низка українських правозахисників заявляють про незаконне втручання у їхню діяльність

19.10.2010 | www.dw-world.de
Ольга Веснянка

Арешт правозахисника у Львові, обшук в координатора Вінницької правозахисної групи, побиття правозахисника у Херсоні, вимоги надати фінансові документи у правозахисної організації в Євпаторії. Чи це випадковість?

Міліціонери днями провели обшук у помешканні координатора Вінницької правозахисної групи. Як сказано у постанові судді – за фактом поширення порновідеоматеріалів в приватному інтернет-журналі вінницького правозахисника Дмитра Гройсмана. Відео, яке в МВС назвали порнографією – ефір російської телепрограми начебто за участі російських опозиціонерів, розміщене напередодні на сервісі YouTube.
Міліція вилучила вдома у правозахисника робочі папери та, як каже Гройсман, фотокартки німецького Фонду боротьби зі СНІДОМ, що направлені на освіту секс-працівників. Також, вже без санкції на обшук офісу, пізніше працівники МВС вилучили комп‘ютери, фінансову документацію та інші робочі документи правозахисної організації.

Як заявляють в організації, нині міліція все частіше використовує незаконні дії щодо громадянських активістів. «Минулого тижня за сфабрикованими справами засудили до трьох діб адміністративного арешту активістів львівської правозахисної організації «Вартові закону»»,- нагадує Дмитро Гройсман.
Інциденти із правозахисниками  у Львові, Херсоні та в Криму
Раніше львівський правозахисник Олексій Вєренцов оголосив голодування на знак протесту проти, як він важає, його незаконного переслідування. Арешт Вєрєнцов отримав за «злісну непокору» вимогам міліціонерів припинити акцію протесту під стінами прокуратури Львівської області. Тим часом, рішення суду, що забороняв би акцію, не було, а тому, згідно з Конституцією, вона була законною, наполягає правозахисник.

«Треба дивитись і на інші випадки – побиття правозахисника і журналіста Дементія Білого в Херсоні, про переслідування правозахисників, що моніторять дотримання прав людини у психоневрологічних лікарнях у Криму, де міліція вимагає фінансові документи організації, не пояснюючи причин»,- зауважує виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Володимир Яворський.

У міліції тепер розв’язані руки
В інтерв’ю DW Яворський називає всі ці випадки незаконним втручанням у правозахисну діяльність. «Але все ж це не є системою, немає загальної політики утиску правозахисників»,- відзначає Яворський. За його словами, коли раніше в державі була чітка позиція влади, щоб міліція діяла демократично і не переслідувала активістів, то такі випадки були поодинокими.

«Тепер у міліції не просто розвязані руки, а й навіть виконуюються замовлення різних зацікавлених сторін – чи то міської влади, чи обласної прокуратури щодо правозахисників»,- пояснює директор УГСПЛ. За його словами, зазвичай це дії виконавчої влади місцевого рівня, яка тисне на суддів, на міліцію – щоб та затримувала чи судді ухвалювали безпідставні рішення.
Яворський називає зупинення мітингу і покарання Вєренцова у Львові незаконним. А обшук в офісі організації у Вінниці не мав, на думку представника УГСПЛ, жодних правових підстав. На його переконання, міліція використовує часто формальний привід або ж звучать абстрактні вимоги, подеколи й навіть без них: «Наприклад, якщо у справі Гройсмана звинувачують у поширенні порнографії, то до чого ж тоді вилучені справи шукачів притулку, біженців? Це є персональні дані людей, які до порнографії не мають жодного відношення»,- обурюється Володимир Яворський.

 Поділитися